صفحه اصلی اخبار خوزستان کابوس مرگ در جاده‌های خوزستان/ وقتی مرگ در بی‌تدبیری وزیر راه در جاده‌ها جولان می‌دهد

کابوس مرگ در جاده‌های خوزستان/ وقتی مرگ در بی‌تدبیری وزیر راه در جاده‌ها جولان می‌دهد

0 خواندن ثانیه
0
0
33

وضعیت جاده‌های استان و سوانح مرگبار رانندگی در محورهای مواصلاتی و راه‌های خوزستان سبب شده این جاده‌ها به «جاده‌های مرگ» موسوم شوند.

درحالی‌که راه‌ها و جاده‌های کشور و استان با مشکلات زیرساختی فراوانی مواجه هستند تنها دغدغه وزیر راه و شهرسازی خرید هواپیماهای برجامی است که «بوی نویی» می‌دهند.

چهار کشته در جاده سوسنگرد، دو کشته در جاده ایذه به قلعه‌تل، یک کشته در جاده شهر چمران به بندر ماهشهر و ده‌ها تصادف دیگر، تنها بخشی از حوادث و سوانح رانندگی در کشور و استان است که وزیر راه به آن‌ها فکر هم نمی‌کند و در آسمان ها سیر می کند البته هنوز هم خبری از هواپیماهای برجامی که بوی نوئی می‌دهند نیست.

احتمالاً وزیر راه و شهرسازی با این استدلال که همه سرنشینان و رانندگان خودروها «بیمه» هستند هیچ نگرانی در مورد راه‌ها و سوانح و مرگ‌ومیرهای ناشی از وضعیت بد جاده‌ها ندارد.

لزوم ورود مجمع نمایندگان خوزستان به موضوع

وضعیت نامناسب جاده‌ها و افزایش تصادفات رانندگی و مرگ‌ومیرهای ناشی از این مسأله می‌طلبد نمایندگان استان خوزستان با جدیت به موضوع ورود کرده و در این رابطه مطالبات مردم خوزستان را با تمام توان پیگیری کنند.

فراهم کردن مقدمات استیضاح وزیر راه و شهرسازی باید در دستور کار نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد. چراکه در این 4 سال و اندی، آخوندی بارها ثابت کرده کارآمدی و کفایت لازم برای مدیریت این وزارتخانه را ندارد.

حوادث متعدد ریلی و جاده‌ای شاهدی بر این مدعا است. عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی در حادثه‌ زلزله اخیر غرب کشور نیز حجت را بر نمایندگان مجلس برای به استیضاح کشاندن آخوندی تمام کرده است.

درهرصورت انتظار می‌رود نمایندگان مجلس با ورود مناسب و قاطعانه به موضوع، بر بی‌کفایتی‌ها و ناکارآمدی‌های وزارت راه و شهرسازی خط بطلان بکشند.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار خوزستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

زنان عربستانی اینگونه به پیشواز رانندگی رفتند!

روز گذشته با هدف آمادگی برای آغاز رانندگی زنان عربستان و آشناسازی جامعه با این موضوع، مجمو…