کار سخت استقلال مقابل استقلال/ فولاد در اندیشه تثبیت جایگاه خود در پایتخت/ مچ اندازی دایی و کمالوند در آبادان

نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال فردا به ایستگاه دوم خواهد رسید و عیار تیم‌ها بیش از پیش پس از تغییراتی که در این مدت حاصل شده، مشخص خواهد شد.

در همین چارچوب نمایندگان خوزستان در حالی گام به این هفته خواهند گذاشت که در هفته شانزدهم تنها با یک امتیاز به کار خود پایان دادند.

تیم فوتبال استقلال خوزستان فردا در اهواز میزبان استقلال تهران است تا شاید بتواند باخت سنگین خود را در هفته گذشته مقابل تراکتورسازی جبران کند.

اما در مقابل این تیم شاگردان «وینفرد شفر» قرار دارند که در مصاف با دیگر تیم خوزستانی در هفته گذشته با ارائه یک فوتبال هجومی، شناور و با برنامه نوید سرآغاز فصلی جدید برای آبی پوشان پایتخت را دادند و زنگ خطر را برای شاگردان ویسی به صدا درآوردند.

شاگردان ویسی در روزی که باید ضمن حفظ روحیه تیم خود،  عملکردی ماورای وضعیت فعلی فنی تیم خود را به نمایش بگذارند، باید با توان اوج گرفته استقلال تهران نیز مقابله کنند.

مدافعان استقلال خوزستان باید در مقابل مهاجمانی همچون سرور جپاروف، دارویش شجاعیان، محسن کریمی و علی قربانی قرار گیرند که در چهار بازی گذشته خود 12 گل به ثمر رسانده‌اند و این موضوع حاکی از یک روز سخت برای آبی پوشان خوزستانی است.

دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و استقلال تهران از ساعت 15 روز پنجشنبه در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار خواهد شد.

قرمز پوشان اهوازی نیز در این هفته به قرعه مناسبی برای تداوم موفقیت‌های خود برخورده‌اند.

پور موسوی که حالا زوج خط حمله خود، که با آن عنوان قهرمانی لیگ برتر را با استقلال کسب کرد، در اختیار دارد و این مسرت را زهیوی و بیت سعید دارا هستند که می‌توانند باز هم در کنار هم خط آتشی تمام خوزستانی و زهردار را تشکیل دهند.

دیدار تیم‌های نفت تهران و فولاد خوزستان برای شاگردان پور موسوی سکوی پرتابی به سوی استمرار داعیه‌داری در لیگ برتر است و قرمز پوشان اهوازی خوب می‌دانند که باید از اوضاع آشفته نفتی‌ها به سود خود استفاده کنند و دست پر به اهواز بازگردند.

فولادی‌ها نشان دادند با فولاد سال‌های گذشته تفاوت بسیاری کرده و شخصیت بالانشینی را دارند، در حالی که فاصله تا صدر جدول به حدی است که فعلاً نباید به آن فکر کرد و باید تنها برد و برد تا به معجزه رسید.

نفت طلائیه و فولاد خوزستان روز جمعه از ساعت 15 در ورزشگاه تختی تهران به مصاف هم خواند رفت.

در آبادان نیز، در آخرین بازی هفته، نفتی‌ها که در هاج و واج مدیریتی و قهر و آشتی‌های پی در پی فنی قرار دارند، از تیم با ثبات علی دایی پذیرایی خواهند کرد.

نفت – سایپا گرچه به ظاهر بر روی کاغذ شانس برد زیادی را برای آبادانی ها قائل است، اما حضور در رده پنجم جدول برای یاران دایی به هیچ عنوان اتفاقی نبوده و آنها با انسجام و اقتدار تا اینجای کار در لیگ برتر آقایی کرده‌اند و مزدش را نیز گرفته‌اند.

دو پیروزی، یک تساوی و یک باخت، نتایج چهار هفته اخیر نارنجی پوشان در لیگ است که آنها را در قواره حریف این هفته خود در آبادان قرار داده است.

آنها نیم فصل دوم را با یک تساوی خانگی آغاز کرده‌اند و شاید برای دایی چندان اهمیت نداشته باشد تا در یک بازی خرج از خانه دست به آب و آتش بزند، اما در مقابل نفت آبادان با یک شکست سنگین گام به نیم فصل دوم نهاده و در مقابل دیدگان هواداران پرشور خود، هیچ نتیجه‌ای برایش رضایت‌بخش تر از پیروزی نیست.

نفتی‌های آبادان در روزهایی که شاید خودشان هم نمی‌دانند چه سرانجامی در انتظار این باشگاه است، برای دوست داران خود به میدان خواهند رفت و قطعاً برای اثبات شایستگی‌های خود، یک حریف سرسخت برای سایپا  خواهند بود.

عمق دفاع نفتی‌ها، شاید نقطه اتکایی خوب برای یاران دایی و منفذ ضعفی بزرگ برای شاگردان کمالوند باشد، این نقطه با غیبت اسدی در بازی قبل نمود بیشتری پیدا کرد و حالا زرد پوشان در اندیشه کسب راه چاره‌ای برای مقابله با مهاجمان سایپا، باید نیم نگاهی به فتح دروازه نارنجی پوشان و در پس آن فتح قلب‌های مشتاق حاضر در ورزشگاه تختی آبادان داشته باشند.

دیدار تیم‌های صنعت نفت آبادان و سایپا از ساعت 16 و 45 در ورزشگاه تختی آبادان برگزار می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *