صفحه اصلی اخبار خوزستان فتنه گران مصالح انقلاب را زیر پا گذاشتند/دولت با ایجاد التهاب در خوزستان زمینه را برای تکرار فتنه فراهم نکند

فتنه گران مصالح انقلاب را زیر پا گذاشتند/دولت با ایجاد التهاب در خوزستان زمینه را برای تکرار فتنه فراهم نکند

0 خواندن ثانیه
0
0
45

آیت‌الله عبدالکریم فرحانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: 9 دی از روزهایی است که حماسه ولایت مداری و بصیرت مردم غیور استان خوزستان را مانند مردم ایران نشان داد.

وی با تأکید بر ضرورت پاس داشت حماسه 9 دی‌ماه عنوان کرد: درواقع این روز به لحاظ سلبی در اثر سهل‌انگاری خواص و عدم توجه آن‌ها به نکاتی که مقام معظم رهبری در جهت پاسداشت ارزش‌ها فرمودند رخ داد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: عدم توجه خواص به رهنمودهای مقام معظم رهبری سبب به وجود آمدن جریانی در انقلاب شد که منجر به حادثه سلبیه شد، پرداختن به حماسه 9 دی به این جهت مهم است که اگر کوتاهی کنیم این حوادث مجدداً به وجود می‌آیند.

وی گفت: بررسی حماسه 9 دی به لحاظ ایجابی نشان می‌دهد هوشیاری، بصیرت و آگاهی مردم قابل‌تقدیر است و حضور آن‌ها درصحنه، لبیک گفتن به ندای مقام معظم رهبری است.

آیت‌الله فرحانی  با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی را با مبارزه به دست آوردیم، اظهار کرد: هنجارهای مهم انقلاب را نیز با مبارزه حفظ کردیم، بنابراین تداوم و اسلامی شدن انقلاب نیز به مبارزه نیاز دارد که حماسه 9 دی هم به لحاظ سلبی نیاز به‌دقت و هوشیاری دارد و هم به لحاظ ایجابی باید عناصری که به وجود آورنده آن هستند را پاس بداریم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه با توجه به وجود اختلافات سیاسی موجود در جامعه چه راهکارهایی برای جلوگیری از تکرار فتنه 88 توصیه می‌شود، گفت: باید ابعاد سلبی و ایجابی واقعه 9 دی را با مردم در میان گذاشت و به‌صورت شفاف عوامل فتنه و کسانی که به توصیه‌های مقام معظم رهبری توجه نکردند را مشخص کرد.

وی افزود: باید برای مردم مشخص شود، کسانی که فتنه را ایجاد کردند، چرا مصالح انقلاب را زیر پا گذاشتند و به دشمنان انقلاب اعتماد کردند و چرا برای مردم و داشته‌های مردم اهمیت قائل نشدند.

آیت‌الله فرحانی با اشاره به تذکرات جدی مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی، بحث‌های فرهنگی، فضای مجازی، تذکرات جدی اجتناب از آلودگی‌های جدی اقتصادی و اخلاقی مسئولان نظام، اعتماد نکردن به دشمن عنوان کرد: برخی مواقع این تذکرات مورد غفلت قرار می‌گیرد و نتایج بدی به دنبال دارد.

وی بابیان اینکه هرچند وقت یک‌بار دولت برای مردم ایجاد التهاب می‌کند، گفت: این شرایطی نیست که مقام معظم رهبری انتظار دارد و اگر به این نکات توجه نکنیم به‌طور حتم زمینه به وجود آمدن فتنه‌های بعدی را فراهم می‌کنیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: البته ما اطمینان داریم لطف خداوند و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری و بصیرت ملت هر فتنه‌ای را در نطفه خفه خواهد کرد، اما این‌ها توجه و هوشیاری ما را نباید نفی کند.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار خوزستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

نیسان، رودخانه‌ای که در رُفَیع به گل نشست/ کمبود آب و سردی تن رنجور گاومیش‌ها

در حالی که دستش را با حالت تاسف در هوا می‌چرخاند، تکرار می‌کند “الشط نشف” ( رو…