صفحه اصلی اخبار خوزستان معاون وزیر نیرو برای افتتاح پروژه های برق به خوزستان سفر می کند

معاون وزیر نیرو برای افتتاح پروژه های برق به خوزستان سفر می کند

0 خواندن ثانیه
0
0
42

محمود دشت بزرگ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دوشنبه آینده، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در سفری به استان، در آیین گشایش و کلنگ زنی چند پروژه شرکت برق منطقه ای خوزستان شرکت می کند.
وی یادآور شد: این پروژه ها در شهرهای اهواز، ایذه و باغملک کلنگ زنی شده یا به بهره برداری می رسند.
مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان با بیان این که این پروژه ها شامل پست ها و خطوط فشار قوی هستند، عنوان کرد: مجموع ارزش سرمایه گذاری پروژه هایی که عملیات اجرایی آن ها در این سه شهر آغاز شده یا به مرحله بهره برداری می رسد، حدود یک هزار و 600 میلیارد ریال است.
هشت بهمن ماه سال گذشته در پی وقوع پدیده ریزگردها در اهواز و درپی آن بارندگی خفیف ، عایق مقره های پست های برق حالت نارسایی خود را از دست داد و باعث قطعی برق گسترده در اهواز شد.
در ادامه، وجود گرد و خاک بر روی خطوط انتقال برق و وقوع پدیده مه شدید موجب قطعی برق گسترده در اهواز و 10 شهر دیگر استان شد و وزیر نیرو را به اهواز کشاند.
پس از قطعی های گسترده خوزستان، به منظور شستشوی مقره ها و تعویض و عایق ‌بندی تجهیزات، 15 دستگاه مقره شور به خوزستان اعزام و حدود 35 درصد مقره‌ها تعویض و عایق‌بندی شد.
در پی قطعی های برق استان که به ‘قطعی های گسترده’ معروف شد، هیئت وزیران در فروردین ماه 96 بودجه ای 230 هزار میلیارد ریالی را برای مشکلات برق، آب و فاضلاب، ریزگردها، علاج بخشی رودخانه کارون و اتمام طرح احیای اراضی کشاورزی در نظر گرفت.
افتتاح پست ها و خطوط برق فشار قوی استان در راستای ارتقای وضعیت شبکه انتقال برق صورت می گیرد

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار خوزستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

کار احداث 17 جاده سلامت در شهرهای مختلف خوزستان آغاز شده است

اولین جلسه شورای ورزش استان خوزستان در سال 97 عصر امروز در محل استانداری خوزستان برگزار شد…