صفحه اصلی اخبار اقتصادي افزایش صادرات از بندر خرمشهر به کشور عراق

افزایش صادرات از بندر خرمشهر به کشور عراق

0 خواندن ثانیه
0
0
21

 محمد محسنی در خصوص عملکرد 9 ماهه بزرگ‌ترین بندر آزاد تجاری ایران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر با رشد 94 درصدی به بیش از یک‌میلیون و 452 هزار و 721 تن رسیده است.

وی در ادامه افزود: از این میزان 425 هزار تن به تخلیه و یک‌میلیون و 27 هزار و 701 تن به بارگیری اختصاص دارد که در هم سنجی با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب رشد 4 و 201 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص میزان صادرات به کشورهای عراق و کویت گفت: طی این مدت 626 هزار و 228 تن کالا به عراق و 306 هزار 601 تن کالا به کویت صادرشده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب از افزایش 90 برابری و 13 درصدی برخوردار است.

محسنی با اشاره به اینکه عمده بار صادراتی شامل مصالح ساختمانی، مواد معدنی، تره‌بار و خوراک دام می‌شود، افزود: همچنین در این مدت بیش از 634 هزار و 997 تن کلینکر از بندر خرمشهر به کشورهای کویت و عراق بارگیری شده است که این رقم در مقایسه با مدت‌زمان مشابه سال گذشته نشان از افزایش 180 برابری دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی خط کشتیرانی بندر خرمشهر صحار عمان که اوایل هفته جاری انجام شد، میزان صادرات غیرنفتی از بندر خرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس افزایش یابد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تخلیه و بارگیری 68 هزار و 771 TEU کانتینر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 29 درصدی را نشان می‌دهد.

محسنی میزان ترابری مسافر طی 9 ماهه سال جاری از طریق پایانه بین‌المللی خلیج‌فارس بندر خرمشهر را 223 هزار و 398 نفر اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان از رشد 23 درصدی دارد.

به گفته وی طی این مدت تخلیه و بارگیری خودرو با رشد 28 درصدی به بیش از 11 هزار و 167 دستگاه رسیده است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر همچنین از پهلوگیری یک هزار و 584 فروند شناور در اسکله‌های بندر خرمشهر در این بازه زمانی خبر داد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 9 درصدی داشته است.

منبع : خبرگزاری فارس/

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار اقتصادي

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *