صفحه اصلی اخبار خوزستان لزوم داشتن کد معاینه فنی برای خودرو‌های شخصی

لزوم داشتن کد معاینه فنی برای خودرو‌های شخصی

0 خواندن ثانیه
0
0
28

   سرهنگ فرید کریمی‌زاده، رئیس پلیس راهور خوزستان بیان داشت: با تامین دستگاه‌های مورد نیاز، خودورهای دوگانه سوز می‌توانند در اهواز، ماهشهر و خرمشهر کد معاینه فنیدریافت کنند.

وی افزود: همچنین باید خودوهای عمومی که یک سال از تولید شان گذشته است کد معاینه فنی داشته باشند. کامیون‌ها جزو خودروهای عمومی محسوب می‌شوند.

رئیس پلیس راهور خوزستان گفت: در صورتی که خودروی فاقد معاینه فنی در کلانشهرها، جاده‌ها یا مناطق آزاد در حال تردد مشاهده شود جریمه خواهد شد که مبلغ این جریمه در کلانشهرها و مراکز استان‌ها 50 هزار تومان، در سایر شهرها 30 هزار تومان و در روستاها 20 هزار تومان خواهد بود.

کریمی‌زاده ادامه داد: همچنین در صورت همراه نداشتن گواهی معاینه فنی، خودرو در کلانشهرها و مراکز استان‌ها و جاده‌ها 10 هزار تومان و در سایر شهرها و روستاها پنج هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی گفت: به خودروهایی که نقص فنی دارند و دودزا هستند نیز پلاک تعمیر داده می‌شود و پس از مراجعه به تعمیرگاه مجاز و رفع نقص فنی می‌توانند دوباره پلاک اصلی را تحویل بگیرند.

رئیس پلیس راهور خوزستان تصریح کرد: پیش از مشکلی در صدور کد معاینه فنی برای خودروهای دوگانه سوز پیش آمده بود که در حال حاضر یگان‌های ما در اهواز، ماهشهر و خرمشهر دستگاه‌های لازم را خریداری کرده‌اند و خودورهای دوگانه سوز می‌توانند کد معاینه فنی دریافت کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار خوزستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

نیسان، رودخانه‌ای که در رُفَیع به گل نشست/ کمبود آب و سردی تن رنجور گاومیش‌ها

در حالی که دستش را با حالت تاسف در هوا می‌چرخاند، تکرار می‌کند “الشط نشف” ( رو…