توقیف 2 محموله شکر و برنج قاچاق در آبهای ساحلی خوزستان

سردار ‘عبدالله نظرپور’ روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران پاسگاه مرزی ساحلی’ بوخضیر’ دریابانی ماهشهر روز گذشته با تشدید اقدام های کنترلی در آبراه اروندرود یک فروندشناور باری حامل برنج قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی ازشناور توقیف شده 45 هزار کیلوگرم شکر قاچاق فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف شد.
سردار نظرپور ارزش این محموله قاچاق را یک میلیارد و 600میلیون ریال برآورد و اظهار کرد: دراین ارتباط 6 متهم به قاچاق کالا دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
فرمانده مرزبانی خوزستان همچنین گفت: یک فروند شناور باری حاوی 104 هزار کیلوگرم برنج قاچاق خارجی نیز در آبراه اروند توسط ماموران دریابانی کشف و ضبط شد.
سردار نظرپور ضمن تاکید بر عزم جدی دریابانانی برای برخورد با قاچاق کالا اظهار کرد : ماموران ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی آبادان با تشدید اقدامات کنترلی در آبراه اروند یک شناور باری حامل برنج قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.
وی ارزش این محموله قاچاق را 6 میلیارد و 300 میلیون ریال بیان کرد و گفت: در این ارتباط هفت متهم به قاچاق کالا دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
در سال جاری چندین فقره کالای قاچاق میلیاردی در مناطق ساحلی جنوب خوزستان توسط ماموران دریابانی خوزستان کشف و ضبط شده است.
بیشتر کالاهای قاچاق از کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس بارگیری شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *