توقیف 2 محموله شکر و برنج قاچاق در آبهای ساحلی خوزستان

سردار ‘عبدالله نظرپور’ روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران پاسگاه مرزی ساحلی’ بوخضیر’ دریابانی ماهشهر روز گذشته با تشدید اقدام های کنترلی در آبراه اروندرود یک فروندشناور باری حامل برنج قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی ازشناور توقیف شده 45 هزار کیلوگرم شکر قاچاق فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف شد.
سردار نظرپور ارزش این محموله قاچاق را یک میلیارد و 600میلیون ریال برآورد و اظهار کرد: دراین ارتباط 6 متهم به قاچاق کالا دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
فرمانده مرزبانی خوزستان همچنین گفت: یک فروند شناور باری حاوی 104 هزار کیلوگرم برنج قاچاق خارجی نیز در آبراه اروند توسط ماموران دریابانی کشف و ضبط شد.
سردار نظرپور ضمن تاکید بر عزم جدی دریابانانی برای برخورد با قاچاق کالا اظهار کرد : ماموران ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی آبادان با تشدید اقدامات کنترلی در آبراه اروند یک شناور باری حامل برنج قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.
وی ارزش این محموله قاچاق را 6 میلیارد و 300 میلیون ریال بیان کرد و گفت: در این ارتباط هفت متهم به قاچاق کالا دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
در سال جاری چندین فقره کالای قاچاق میلیاردی در مناطق ساحلی جنوب خوزستان توسط ماموران دریابانی خوزستان کشف و ضبط شده است.
بیشتر کالاهای قاچاق از کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس بارگیری شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *