صفحه اصلی اخبار خوزستان فشار ناشی از مالیات بر صنعت و اقتصاد خوزستان سنگینی می‌کند/بانک‌ها با مشکل نقدینگی و حقوقی مواجه هستند

فشار ناشی از مالیات بر صنعت و اقتصاد خوزستان سنگینی می‌کند/بانک‌ها با مشکل نقدینگی و حقوقی مواجه هستند

0 خواندن ثانیه
0
0
39

ظهر امروز، در نشست دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان با اعضای مجمع نمایندگان که در محل سالن همایش اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان برگزار شد، با بیان اینکه از ۳۹ بانک کشور به علاوه صندوق‌ها تنها ۵بانک ملی، کشاورزی، مسکن، رفاه و سپه دولتی هستند، اظهار کرد: شرایطی که دولت‌ها بر بانک‌ها تکلیف کردند سبب شده است که بانک‌ها از کار تخصصی خود منحرف شده و به بازار سرمایه روی بیاورند.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه و پول دو مقوله جدا از هم هستند، بیان کرد: بانک‌ها کارشناسانی برای سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد ندارند بنابرین نباید توقع داشته باشیم بانک‌ها موفق عمل کنند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بانک‌ها باید کارگروه‌های تخصصی به منظور پالایش طرح‌ها داشته باشند، گفت: بانک‌ها موظف هستند منابع خود را از پروژه‌هایی که ناکارامد هستند بیرون بکشد.

کعبی با بیان اینکه در حال حاضر بانک‌ها با مشکل نقدینگی و حقوقی مواجه هستند، عنوان کرد: بانک حتی افرادی را که به عنوان ضامن به بانک معرفی می‌شوند را درگیر مشکلات حقوقی کرده است.

وی افزود: که این عامل سبب متاثر شدن بخش اشتغال و تولید کشور شده و پس از آن شاهد رکود می‌شویم.

کعبی با ابراز تاسف از اینکه پرداخت مالیات در شرایط رکود هم تکلیفی است، بیان کرد: دلیل اتخاذ چنین سیاست‌ها به این دلیل است که قسمت عمده بودجه کشور از طریق پرداخت مالیات تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه خوزستان با پرداخت سالیانه ۱۰۰هزار میلیارد تومان استان سوم بعد ازاستان‌های تهران و اصفهان در جذب مالیات است، گفت: این در حالی است که فشار ناشی از مالیات بر صنعت و اقتصاد استان وارد شود.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار خوزستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

بانک‌ها یکی از معضلات بزرگ اشتغال در خوزستان و کشور هستند

 عبدالله حسینی در جلسه شورای اشتغال شهرستان دشت آزادگان که در محل سالن جلسات فرمانداری سوس…