صفحه اصلی اخبار خوزستان قدرت دولت برای گرفتن تسیهلات بانکی از بخش خصوصی بیشتر است/اقتصاد نفتی اجازه رشد به بخش‌های دیگر را نمی‌دهد

قدرت دولت برای گرفتن تسیهلات بانکی از بخش خصوصی بیشتر است/اقتصاد نفتی اجازه رشد به بخش‌های دیگر را نمی‌دهد

0 خواندن ثانیه
0
0
26

همایون یوسفی ظهر امروز، در نشست دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان با اعضای مجمع نمایندگان با بیان اینکه اقتصاد استان خوزستان ملیترین اقتصاد استان کشور است اما در میزان توسعه اقتصادی استان سی‌ام کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: نظام مالیاتی کشور برگرفته از نظام مالیاتی کشورهای پیشرفته است به همین دلیل نظام مالیاتی موجود با ساختار‌های اجتماعی کشور تناسب ندارد.

وی با انتقاد از اینکه اکنون نیز فشارهای اقتصادی بر خوزستان است، گفت: سقف‌های مالیاتی بر اساس درآمد استان‌ها محاسبه می‌شود، این در حالی است که درآمد‌های ناشی از پتروشیمی‌ها، فولاد و… به دلیل رکود بالا نیست.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در کل کشور به دلیل کمبود منابع بین دولت و بخش خصوصی برای گرفتن تسهیلات از بانک‌ها رقابت وجود دارد.

یوسفی افزود: به طور حتم قدرت دولت برای گرفن تسهیلات بانکی بیشتر است بنابراین تسهیلات به سمت بخش دولتی سرازیر شده و بخش خصوصی کم و بیش به جای حرکت به سمت تولید به سمت واسطه‌گری حرکت می‌کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ابراز تاسف از اینکه اقتصاد استان بااقتصاد نفتی عجین شده است، گفت: اقتصاد نفتی اجازه رشد به بخش‌های دیگر نمی‌دهد که انتظار می‌رود برای رفع این مشکل رقابت ایجاد کرد.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار خوزستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *