صفحه اصلی اخبار خوزستان کارخانه های آلاینده در دزفول ملزم به نصب دستگاه سنجش آنلاین آلودگی شدند

کارخانه های آلاینده در دزفول ملزم به نصب دستگاه سنجش آنلاین آلودگی شدند

0 خواندن ثانیه
0
0
26

فرهاد قلی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در حال حاضر خروجی کارخانه ها مجهز به فیلتر است که این امر موجب کاهش آلودگی از سوی این کارخانه ها می شود اظهار کرد:طبق برنامه ششم توسعه همه کارخانه ها باید به دستگاه کنترل و سنجش آنلاین مجهز شوند تا با وصل شدن به اداره محیط زیست میزان ذرات خروجی از آنها به صورت روزانه و ساعتی بررسی و اعلام شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کلیه کارخانه های سطح شهرستان دزفول به فیلتر مجهز هستند گفت:کارفرما و مالک هر کارخانه موظف به نصب دستگاه سنجش آلودگی آنلاین می باشند که این سیستم تاکنون در هیچیک از کارخانه های دزفول راه اندازی نشده است.
قلی نژاد در گفت و گو با ایرنا گفت:با توجه به الزام قانونی در این راستا از امسال اجرای این طرح آغاز شده لذا کارخانه هایی که آلایندگی دارند در دزفول شناسایی شده و به آنها اطلاعرسانی می شود تا نسبت به نصب دستگاه سنجش آنلاین آلودگی اقدام کنند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول همچنین بیان داشت:سامانه پایش آلودگی اداره حفاظت محیط زیست دزفول به سامانه پایش استانی و کشوری متصل بوده و میزان ذرات معلق در هوا روزانه ثبت می شود.
قلی نژاد با بیان اینکه تمام کانون های داخلی و خارجی آلودگی هوا خارج از حوزه استحفاظی دزفول می باشند گفت:با این وجود اداره حفاظت محیط زیست دزفول با کمک انجمن های مردم نهاد تمام تلاش خود را در راستای توسعه فضای سبز و نیز حفاظت از جنگل های منطقه داشته است.
***پلمب 2 کارگاه غیرمجاز زغال در دزفول
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در ادامه با بیان اینکه هرگونه آتش زدن پسماند ،باقیمانده کشت گندم و یا فضای سبز باید با هماهنگی محیط زیست انجام شود گفت:اداره حفاظت محیط زیست با شناسایی منابع آلاینده نسبت به پیگیری قضایی علیه آنها اقدام خواهد کرد.
قلی نژاد به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:یک کارگاه غیرمجاز تولید زغال که موجب آلودگی در منطقه شده بود در روستای جاته با دستور قضایی پلمب شد.
وی گفت:هفته گذشته نیز یک کارگاه غیرمجاز زغال در شهرک صنعتی شماره یک دزفول با دستور قضایی پلمب شد .

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار خوزستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *