شهید صالحی برای دفاع از اسلام و رهبری از کسی هراسی نداشت

امین صالحی فرزند شهید مدافع حرم صالح صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، مهمترین وصیت پدر شهیدش را پیروی از رهبری و ولایت دانست و اظهار کرد: پدرم همیشه ما را به پیروی از مقام معظم رهبری توصیه می‌کرد و از ما می‌خواست که بیانات ایشان را گوش کنیم و به آن عمل بکنیم.

وی افزود: از دیگر وصایای شهید به ما و خانواده این بود که همیشه اطرافیان خود را امر به معروف و نهی از منکر بکنیم و خود نیز به واجبات عمل کرده و محرمات را ترک کنیم.

صالحی گفت: محبت پدرم به اهل بیت(ع) و عشق به شهادت از مهمترین ویژگی‌هایش بود. شهید صالحی خیلی با تعصب و با شجاعت بود و از اسلام و رهبری دفاع می‌کرد و از کسی هراسی نداشت. پدرم عاشق شهادت بود و بعد از سال‌ها خدمت به آرزویش رسید.

این فرزند شهید هدف پدرش از رفتن به سوریه را دفاع از حرم حضرت زینب(س) بیان کرد و افزود: پدرم رفت تا از حریم اهل بیت(ع) دفاع کند. اگر شهدای مدافع حرم نبودند امروز ما باید در کوچه پس کوچه‌های شهرمان با داعش می‌جنگیدیم.

صالحی گفت: پدرم برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه(س)  دوبار به سوریه اعزام شد. بار دوم که به سوریه رفت مدتی در این کشور حضور داشت و سرانجام در روز دوشنبه 19 بهمن ماه 1394 در نبرد با تکفیری های مزدور به شهادت رسید.

وی در پایان اظهار کرد: اگر می خواهید شرمنده شهدا نشوید راه شهدا را ادامه بدهید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *