35 میلیمتر بارش ره آورد موج نخست بارشی خوزستان

کوروش بهادری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار کرد: طبق پیش بینی ها این موج، بارش خوبی را در خوزستان به ویژه شمال و شرق این استان داشت به طوری که بارش 35 میلیمتری برای امام زاده عبدلله شهرستان باغملک ثبت شده است.
وی ادامه داد: از شامگاه سه شنبه تاکنون بارش باران برای تاراز 30، برای صیدون 21، دهدز 19، باغملک 15، رامهرمز 7.3 و بهبهان 5.6 میلیمتر گزارش شده است.
مدیر کل سازمان هواشناسی خوزستان همچنین میزان بارش را برای اهواز 5.5، ماهشهر 4.6 و آبادان 2.2 میلیمتر عنوان کرد.
وی میزان بارندگی را در ایذه 22.5، مسجدسلیمان 7.1 ، آغاجاری 4.2، امیدیه 3.5، شوشتر 3.0، لالی 2.8، حسینیه 2.6، گتوند 2.1، شادگان 2.0، دزفول 1.5، هندیجان 0.6 و شوش 0.6اعلام کرد.
وی گفت: موج نخست بارشی تا پایان امشب چهارشنبه در خوزستان ماندگارخواهد بود و در پایان این روز از استان خارج می شود.
بهادری پیش بینی کرد: موج دوم بارشی که قوی تر از موج نخست آن است، از صبح شنبه وارد خوزستان شده و همه استان را تحث تاثیر قرار می دهد.
وی ادامه داد: بارش ها همراه با رعد وبرق، تگرگ و احتمال برف در ارتفاعات همراه بوده و در مناطق شمال و شرق استان از حجم بیشتری برخوردار است.
درخصوص وضعیت استان در 24 ساعت گذشته گفت: در 24 ساعت گذشته رامهرمز با 29.2 و ایذه با 8.3 درجه سانتیگراد، گرم ترین و خنک ترین نقاط استان گزارش شده اند.
به گزارش ایرنا از صبح سه شنبه گرد و غبار شدید بسیاری از شهرهای خوزستان را در بر گرفت که موجب تعطیلی مدارس 14 شهرستان و پایان ساعت پایان کار ادارات و مراکز دولتی در ساعت 12 شد.
در پی وقوع گرد و غبار شدید که در بیشترین حد خود به 66 برابر حد مجاز در دزفول (60باربر حد مجاز در اهواز) و شعاع دید به کمتر از 30 متر رسید، همچنین 30 پرواز فرودگاه اهواز لغو و برخی هواپیماهامجبور به بازگشت به فرودگاه مبدا شدند.
گرد و غبار همچنین باعث مسدود شدن برخی راه های ارتباطی خوزستان وچند تصادف از جمله در محورهای ماهشهر – هندیجان و رامشیر-ماهشهر (به دلیل پدیده گرد و غبار و کاهش دید افقی) شد که درنتیجه از تردد خودروهای سنگین در این محورها جلوگیری شد.
امسال به دلیل تشدید خشکسالی خوزستان یکی از کم بارش ترین سال ها را تجربه می کند به طوری که مسئولان هشدار داده اند درصورت ادامه این روند این استان برای تامین آب مورد نیاز شرب و کشاورزی خود با مشکل روبه رو خواهد بود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *