فردی که از ولایت تخطی کند در میان مردم منفور خواهد شد/ضرورت برخورد مقتدرانه با دراویش جنایتکار

حجت الاسلام سید نبی موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: در مذمت اسراف بیش از ۲۰ آیه قرآن و صدها روایت وجود دارد و از گناهان کبیره است، اما با این وجود ما از اسراف‌کارترین مردم هستیم.

وی افزود: اسراف تنها به دست مردم حل نمی‌شود، بلکه مسؤولان ما نیز روحیه اشرافیگری را کنار بگذارند.

امام جمعه خرمشهر گفت: اسراف به معنای تجاوز از حد شریعت الهی است، اسراف به فساد منتهی می‌شود و آن چنان دامنه اسراف وسیع است که غالب موضوعات انسان را در بر می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه هر نوع گناه، اسراف به حساب می‌آید، عنوان کرد: اگر مسئله اسراف حل و رفع شود، آمار طلاق و پرونده‌های دادگستری و بسیاری از مشکلات دیگر کاسته می‌شود و بر همین اساس فرهنگ‌سازان جامعه باید برای از بین بردن این صفت زشت همت به خرج دهند.

موسوی اظهار کرد: برخی‌ها که خود را منتسب به امام علی(ع) می‌کنند، متاسفانه در چند روز اخیر سلب آسایش کردند، این طایفه صوفیه و دراویش از زمان صدر اسلام در نقطه مقابل اهل‌بیت بودند و اکنون هیچ مرجع تقلیدی این افراد را تأیید نمی‌کند.

وی افزود: گاهی اوقات دشمنان از این طایفه سوء استفاده می‌کند و ما مردم ایران خواهان برخورد مقتدارانه و بدون هیچ ملاحظه با جنایتکاران هستیم.

موسوی عنوان کرد: در همیشه تاریخ خط‌کش ما ولایت است، ما زمانی که به فردی رأی می‌د‌هیم، این رأی به منزله چک سفید امضاء نیست و اگر فردی ذره‌ای از ولایت تخطی کند، آن فرد در میان مردم منفور خواهد شد.

امام جمعه خرمشهر عنوان کرد: فردی به مقام معظم رهبری نامه نوشته است و خواهان انتخابات زودرس ریاست جمهوری و مجلس و تغییر ریاست قوه‌قضائیه شده است.

وی افزود: اگر بنا بود که از اول انقلاب دست به انتخابات زودرس زده شود، باید پس از آن یازده روز دست به انتخابات زودرس زده می‌شد تا دست این فرد قطع شود.

موسوی عنوان کرد: دو حزب حاکم در آمریکا هرگز به خطوط قرمز خود حمله نمی‌کنند، اما در ایران اینطور نیست، این افراد فکر می‌کنند که نظام به بن‌بست رسیده است، در حالی که خود این افراد به بن‌بست رسیده‌اند.

وی افزود: نظام مقدس اسلامی ما نه تنها به بن‌بست نرسیده است، بلکه دیگر کشورهای منطقه را از بن‌بست خارج کرده است.

امام جمعه خرمشهر با تأکید بر اینکه خطوط کلی نظام توسط رهبری تبیین می‌شود، گفت: تا زمانی که فردی با تفکر و مجموعه انقلابی بر سر کار نیاید، مشکلات ما حل نخواهد شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *