مشروح برنامه‌های فرهنگی شهرداری اهواز در ایام نوروز

احمد سراج صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز درباره برنامه‌های فرهنگی شهرداری اهواز در ایام نوروز، اظهار کرد: شهر اهواز هرساله در ایام نوروز پذیرای مهمانان از سراسر کشور جهت بازدید از خود اهواز و برنامه‌های راهیان نور هست و شرایط آب و هوایی مناسب و شرایط محیطی باعث استقبال از خوزستان و اهواز می‌شود که در همین جهت شهرداری اهواز برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است.

معاون فرهنگی شهرداری اهواز گفت: دونقطه از شهر یکی در پارک لاله و یکی در محل نمایشگاه بین‌المللی را جهت اسکان متمرکز مهمانان نوروزی در نظر گرفته‌ایم و تدارکات ویژه‌ای در این محل‌ها پیش‌بینی‌شده است و درباره فضای سبز شهری نیز باید بگویم دوستان ما در سازمان پارک‌ها اقدامات خوبی را برای ایام نوروز به‌طورجدی انجام داده و خواهند داد.

وی افزود: ما با توجه به اینکه شهر اهواز هویت شهری معتبری ازجمله دروازه ورود تشیع و بحث دفاع مقدس و همچنین ظرفیت‌های قومیتی، تاریخی و مذهبی خوبی دارد، باید این ظرفیت‌ها به مهمانان معرفی شوند.

سراج بیان کرد: بحث شهر علم و ادب نیز در اهواز قابل توصیف است که این موارد را در کنار موضوعاتی چون شهر پل‌ها و همچنین معرفی بناهای تاریخی اهواز در نظر گرفته‌ایم و تحت این عناوین تعدادی از بیلبوردهای شهری را به این موضوعات در قالب نمایشگاه شهری اختصاص خواهیم داد و درعین‌حال قصد داریم با استفاده از ظرفیت‌های تبلیغاتی قصد داریم آموزش‌هایی را در موضوعاتی چون نماز، حجاب، امربه‌معروف و نهی از منکر، آموزش‌های شهروندی و مسائل ترافیکی به مهمانان نوروزی ارائه دهیم.

وی افزود: بحث بازسازی بیلبوردهای مربوط به شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم نیز در ورودی و خروجی‌های شهر مدنظر است که انجام خواهد شد و مورد دیگر بحث برگزاری نماز جماعت در بوستان‌ها است که می‌خواهیم حول محور نماز جماعت برنامه‌هایی را برای خانواده‌ها، بانوان و کودکان اجرا کنیم.

معاون فرهنگی شهرداری اهواز گفت: برگزاری مسابقات ورزشی تفریحی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی‌محلی نیز از دیگر برنامه‌های شهرداری است که برای همشهریان و مهمانان نوروزی در مکان‌های عمومی در ایام نوروز اجرا خواهد شد.

سراج اظهار کرد: برای ایام ولادت امیرالمؤمنین (ع) نیز جشن‌هایی را در ۸ نقطه شهر برگزار می‌کنیم که مکان‌های دقیق آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از مکان‌هایی که قصد داریم از ظرفیت‌های فرهنگی آن استفاده کنیم معراج شهدای اهواز است که طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده هر شب در دونقطه شهر سرویس‌های ایاب و ذهاب جهت رفت‌وآمد مهمانان نوروزی به این مکان مهیا می‌شود که در خود محل معراج شهدا نیز برنامه‌های ویژه‌ای ترتیب داده‌شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *