عملکرد استقلال خوزستان در سال 96 / بجنگید، خطر سقوط نزدیک است

پرونده بازی‌های تیم فوتبال استقلال خوزستان در سال جاری در حالی با شکست از خونه به خونه بابل در نیمه‌نهایی جام حذفی بسته شد که روند این تیم در سال 96 به هیچ وجه راضی‌کننده نبوده و حتی به وضعیت نگران‌کننده رسیده است.

استقلال خوزستان که دو فصل پیش با شایستگی توانسته بود عنوان قهرمانی لیگ برتر را به خود اختصاص دهد، هر چند که در فصل گذشته دیگر چهره آن مدعی قهرمانی را نداشت، اما توانسته بود با هدایت پورموسوی شخصیت تیمی خود را حفظ کند و حریف آسانی برای رقبایش در لیگ نباشد.

در فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا نیز نماینده خوزستان تیمی قابل احترام بود که توانست با شایستگی از گروه خود صعود کرده و در دیداری نزدیک مقابل الهلال عربستانی شکست بخورد که اتفاقا در همان فصل به فینال رقابت‌ها رسید.

کسب رتبه هفتم لیگ برتر فصل 95-96 و صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نتایجی بودند که هر چند شاید می‌توانستند بهتر از این باشند اما تا همان‌جا هم مردم استان را راضی کرده بودند و حتی باعث شد در انتهای فصل قبل پورموسوی و بسیاری از بازیکنان استقلال خوزستان مورد توجه باشگاه‌های دیگر از جمله فولاد قرار گرفته و نهایتا جذب تیم‌های دیگر شوند.

داستان استقلال خوزستان در لیگ هفدهم اما کاملا متفاوت با عملکرد دو سه سال گذشته این تیم است. تیمی که امسال هیچ نشانی از آن تیم زهردار و مدعی ندارد، هرچند که تا نیمه‌نهایی جام حذفی نیز بالا آمد اما در این جام نیز عاقبت خوبی نداشت و با شکست برابر خونه به خونه لیگ یکی، با ناکامی تمام از این جام وداع کرد.

از ابتدای فصل جاری، رفتن بسیاری از مهره‌های کلیدی این تیم از جمله بیت‌سعید، شیرزادی، عاشوری، سالاروند، جانفزا، آلویس نانگ، آرش افشین، محمد طیبی، مهدی زبیدی و حتی مهدی مومنی باعث شد شاکله تیمی استقلال به‌هم بخورد و حتی آمدن ویسی که کاملا با جو این تیم آشنا بود هم نتوانست آن را ترمیم کند.

جذب نفراتی چون موسی کولیبالی، میثم دورقی، جونیور مارینی، حکیم نصاری، طالب ریکانی و فرید بهزادی کریمی در نقل و انتقالات پیش فصل و ابتدای فصل و به خدمت گرفتن یعقوب کریمی، اسماعیل شریفات، عادل کلاه‌کج و دانیال ماهینی در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل نیز نتوانست مرهمی بر زخم‌های این فصل شاگردان ویسی باشد.

هر چند در فصل جاری نه عبدالله ویسی آن‌چنان نشانی از آن عبدالله گواردیولای دو فصل پیش داشت، نه بازیکنان استقلال خوزستان در حد نام خود ظاهر شدند، تکه بزرگ پازل ناکامی آبی‌های خوزستان مشکلات و حواشی مدیریتی بود.

رفت‌وآمدهای پیاپی در راس مدیریت باشگاه، وعده‌های عملی‌نشده مالک جدید، مطالبات معوقه بازیکنان، بگومگوهای مکرر مدیریت جدید با سرمربی و دخالت سران باشگاه در اختیارات سرمربی همگی عواملی بودند که بزرگ‌ترین اثر منفی را روی نایب‌قهرمان دو فصل پیش گذاشته است.

استقلال خوزستان در پایان هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر با 23 امتیاز در رده پانزدهم جدول و در منطقه سقوط قرار دارد، اما عبدالله ویسی قول داده این تیم را تحت هر شرایطی در لیگ حفظ کند و در این مسیر با بازیکنانش هم‌قسم شده است.

آن‌چه که واضح است، مدیران استقلال خوزستان و همه مسئولان استانی باید تلاش کنند در هفته‌های پایانی لیگ موجبات آرامش تیم را فراهم کنند تا این تیم بتواند سهمیه خوزستان در لیگ برتر را نگه دارد، امری که باتوجه به حضور کادرفنی قابل، بازیکنان باتجربه، حمایت مردم استان و بازی‌های باقی‌مانده استقلال خوزستان در لیگ امسال در قیاس با رقبای مستقیمش، دور از ذهن نیست و تحقق آن به یک اراده دسته‌جمعی بستگی دارد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *