نخبگان و رسانه‌ها بحث حمایت از کالای ایرانی را در جامعه نهادینه کنند

 حجت‌الاسلام سید محسن شفیعی، شب گذشته در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد شهید مدافع حرم سیدعمار موسوی اظهار کرد: امروزه عرصه رویارویی با کفر جهانی و صهیونیسم بر همگان آشکار شده و شهادت آن بزرگوار سند قطعی بر درستی حرکت ما است. ان‌شاءالله خداوند متعال این خون‌ها را دستمایه بیداری امت اسلامی قرار بدهد.

وی با بیان اینکه شهید موسوی از شهدای عرب خوزستان بود، گفت: خوزستان پیشتاز در دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) است و شهید سیدعمار موسوی، شصت‌ونهمین شهید مدافع حرم استان خوزستان است.

انقلاب اسلامی شعار «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» را مطرح کرد

 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: انقلاب اسلامی در سال 1357 شعار «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» را سر داد. آن زمان در دنیا دو تفکر شرقی و غربی وجود داشت. ما حرف جدیدی زدیم و برای این حرف هزینه‌ها دادیم. مدعیان آزادی‌خواهی چنین حرفی را تحمل نکردند و انواع تحریم‌ها از جمله تحریم دارویی را بر ما اعمال کردند.

حجت‌الاسلام شفیعی بیان کرد: استقلال نخستین کلمه از شعار کلیدی ملت ایران در پیروزی انقلاب اسلامی است. ما در زمینه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استقلال پیدا کردیم ولی در موضوع اقتصاد هنوز به صورت کامل استقلال پیدا نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در زمینه استقلال اقتصادی باید از کالای ایرانی حمایت شود، گفت: نخبگان و رسانه‌ها بحث حمایت از کالای ایرانی را در جامعه نهادینه کنند.

این کارشناس مذهبی افزود: نخبگان اولین گروه موثر در جامعه هستند که می‌توانند شعار سال را برای مردم تبیین کنند.

حوزویان و دانشگاهیان حمایت از کالای ایرانی را تبیین و به گفتمان عمومی تبدیل کنند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: تولید کنندگان با تولید کالای با کیفیت مردم را به استفاده از این محصولات ترغیب نمایند. مردم باید با افتخار کالای ایرانی را بخرند. مردم و مسؤولان دولتی باید از محصولات داخلی استفاده کنند. شعار سال فرصت خوبی برای حوزویان و دانشگاهیان است تا حمایت از کالای ایرانی را تبیین و آن را به گفتمان عمومی تبدیل کنند.

وی افزود: مردم باید پای کار بیایند و از کالای ایرانی حمایت ویژه‌ای کنند. رسانه‌ها باید کالاهای ایرانی را به مردم معرفی کنند. همه کسانی که دغدغه انقلاب و ایران را دارند باید از کالای ایرانی حمایت کنند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *