از وعده تکراری جمع آوری فلرهای نفتی تا گلایه از صداوسیمای خوزستان

 نخستین جلسه شورای سلامت خوزستان در سال 97، پیش از ظهر امروز در استانداری خوزستان برگزار شد.

شکرالله سلمان زاده با اشاره به آغاز هفته سلامت از ابتدای اردیبهشت ماه، اظهار کرد: همه ارگان‌ها و نهادها باید به موضوع سلامت فردی و اجتماعی جامعه توجه داشته باشند اما مرکز صداوسیمای خوزستان در مورد پخش برنامه‌هایی در هفته سلامت می‌گوید تا پولی دریافت نکنیم چیزی پخش نمی‌کنیم.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان در رابطه با سالم‌سازی آب شهری، عنوان کرد: از متولیان شرکت آب و فاضلاب انتظار داریم که گندزدایی شبانه روزی آب توزیع شده و حفظ و تأمین کلر آزاد آب و لایروبی، شستشو و گندزدایی مخازن ذخیره آب آشامیدنی و تعمیر اصولی و به هنگام موارد شکستگی در شبکه توزیع آب را رعایت کنند.

ایرج نظری نیز در این جلسه با بیان اینکه برای سال 2018 شعار «پوشش همگانی سلامت؛ برای همه و همه جا» انتخاب شده، گفت: ارتقا کیفی سلامت در سطح فردی و اجتماعی ضرورت دارد و همه ارگان‌ها باید به صورت ویژه آن را دنبال کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: در سال گذشته مسئله تأمین آب روستاها به صورت ویژه در جلسات شورای سلامت پیگیری شد و برنامه داریم در سال جاری بحث مهم سلامت غذایی و همچنین آلاینده‌های صنعتی که سلامت مردم را به طور جدی تهدید می‌کند، پررنگ تر کنیم.

مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب نیز با انتقاد از طولانی و وقت‌گیر بودن جلسه، اظهار کرد: دو ساعت وقت برای سلامت گذاشتیم و با توجه به حساسیت استاندار برای شرکت مدیران در جلسات، وقت همه گرفته می‌شود.

بیژن عالی‌پور با بیان اینکه جمع آوری فلرهای نفتی روند خوبی داشته است، افزود: فلر اهواز3 تا انتهای اردیبهشت و فلر اهواز 2 در جاده ماهشهر نیز تا 3 یا 4 ماه آینده خاموش می‌شوند و اقدامات دیگری نیز در دست اجرا است اما اگر به خاطر تحریم و نقدینگی نبود حتما زودتر این کار پیش می‌رفت.

استاندار خوزستان نیز در رابطه با فلرهای نفتی، گفت: دولت برای رفع این مشکل برنامه دارد. در غرب کارون روزانه ۱۳۰ میلیون مترمکعب گاز می‌سوزد و پروژه ای 1.4 میلیارد دلاری برای انتقال آن به عنوان خوراک به پتروشیمی بندرامام در دست اجرا است که 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رئیس شورای شهر اهواز نیز در این جلسه خواستار پرداخت حق آلایندگی از سوی شرکت های نفتی شد و بیان کرد: در 5 یا 6 سال گذشته، بودجه شهرداری اهواز به علت عدم دریافت عوارض از شرکت های آلاینده محقق نشده و آلودگی هوا در اهواز نیز سبب ایجاد نسلی بیمار شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *