36 هزار هکتار از اراضی خوزستان آلوده به مین هستند

نشست هماهنگی پاک‌سازی زمین‌های آلوده به مین استان خوزستان ظهر امروز در محل استانداری خوزستان برگزار شد.

در این جلسه قدرت‌الله دهقان معاون امنیتی استاندار خوزستان، رضا نجاتی مدیرکل انتظامی، امنیتی و امورمرزی استانداری خوزستان، نماینده مرکز مین‌زدایی کشور، نمایندگان ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و فرمانداران شهرستان‌های دارای اراضی آلوده حضور داشتند.

در این جلسه روند پاکسازی اراضی آلوده به مین در خوزستان و موانع و مشکلات پاکسازی اراضی آلوده باقی‌مانده مورد بحث قرار گرفت که یکی از نکات مهم این موضوع، بحث بیمه منازل تخلیه شده در محدوده حاشیه شهر خرمشهر جهت پاکسازی بود که بنا شد تمامی این منازل تحت بیمه قرار بگیرند و این موضوع نیز توسط منطقه آزاد اروند تامین اعتبار شده است.

رضا نجاتی در این نشست اظهار کرد: در کل شاهد روند خوبی در بحث پاکسازی اراضی آلوده به مین بوده‌ایم، هر چند اتفاقات تلخی هم در این سال‌ها رخ داده و تعدادی از زحمت‌کشان این عرصه مجروح یا شهید شده‌اند.

مدیرکل انتظامی، امنیتی و امورمرزی استانداری خوزستان گفت: از سال 85 تا 96 در مجموع بیش از 226 هزار هکتار از اراضی خوزستان پاکسازی شده و حدود 36 هزار هکتار باقی مانده است که کار پاکسازی آن‌ها نیز روی روال است.

وی افزود: در تاریخ مذکور و در جریان عملیات پاکسازی، 19 نفر از عوامل پاکسازی به شهادت رسیده و 199 نفر مجروح شده‌اند و از مردم عادی و محلی نیز 54 نفر فوت شده و 200 نفر مجروح شده‌اند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *