استان خوزستان باید جزو 10 استان نخست کشور در حوزه فضای آموزشی شود

غلام‌رضا شریعتی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان خوزستان با تأکید بر لزوم حل مسائل عمرانی آموزش‌وپرورش اظهار کرد: طبق گزارش‌هایی که به ما داده‌شده برخی از پروژه‌های اولویت‌دار عمرانی آموزش‌وپرورش پیمانکار آن‌ها تعیین و فعالیت خود را آغاز کردند.

وی بابیان اینکه امیدواریم طبق وعده‌ای که به مردم دادیم مدارس کانکسی را از سطح استان جمع کنیم، بیان کرد: سرانه فضای آموزشی شرایط مناسبی نبود و در حد متوسط رو به پایین بود که تمام برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در جهت اصلاح این وضعیت و بالا رفتن از حد متوسط است.

استاندار خوزستان افزود: هدف این است که به لحاظ فضای آموزشی استان خوزستان جزو 10 استان اول کشور شود.

وی بابیان اینکه توزیع مدرسه در برخی مناطق در وضعیت مناسبی قرار نداشت، گفت: بر همین اساس در منطقه مهدیس یک مدرسه نیمه‌کاره و احداث مدرسه جدید در دستور کار قرار گرفت و در حال انجام است.

شریعتی افزود: برای تکمیل مدارس نیمه‌کاره در برخی شهرها مثل شوش، لالی و سوسنگرد نیز اعتبار تخصیص داده شد و فعالیت تکمیل آن‌ها شروع شد.

وی با اشاره به 145 میلیارد تومان اعتبارات نوسازی مدارس عنوان کرد: در سال گذشته میزان این اعتبارات را افزایش دادیم که با توجه اهمیت موضوع مساله ارتقا اعتبارات نوسازی را دنبال می‌کنیم.

استاندار خوزستان بابیان اینکه تا سقف 30 میلیارد تومان کمک‌های شرکت نفت به نوسازی مدارس در دستور کار است، بیان کرد: امسال نیز سعی می‌کنیم رویه نوسازی را مدارس و توسعه فضای آموزشی را ادامه دهیم.

وی با تأکید لزوم فراهم کردن بر زیرساختی ورزشی برای دانش آموزان گفت: در این زمینه احداث 8 استخر آغاز شد مقرر بود تعداد 4 استخر در سال گذشته تکمیل شود و 4 استخر دیگر در سال 97 که انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

شریعتی افزود: وقتی ظرفیت مدارس را افزایش می‌دهیم به‌طور حتم این تعداد استخر برای این جمعیت از دانش آموزان کافی نیست و فضای ورزشی دانش آموزان به‌ویژه استخرها باید افزایش پیدا کند.

وی عنوان کرد: دانش آموزان نباید از ورزش و شنا که نیاز سلامت جسمی است محروم شوند و برای جبران آن به رودخانه و مخاطرات آن‌ها روی بیاورند.

استاندار خوزستان با اشاره به واگذاری برخی پروژه‌های رفاهی آموزش‌وپرورش به بخش خصوصی به دلیل کمبود اعتبارات بیان کرد: اگر در این زمینه متقاضی باشد مشکلی ندارد چراکه تأکید دولت هم بر این است که کارها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی بابیان اینکه برخی از این پروژه‌ها با چند درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل مشکل اعتباری رهاشده‌اند، گفت: در این شرایط هم پول و ثروت مردم و دولت هدررفته هم رضایت‌مندی ایجاد نشده است.

شریعتی با تأکید بر فراهم کردن رضایت‌مندی در جامعه افزود: به‌طور حتم با تکمیل این پروژه‌ها برای جامعه معلمان رضایت‌مندی ایجاد می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *