ترجیح چای انگلیسی به چای ایرانی در استانداری خوزستان/ انتقاد رییس سازمان چای از بی توجهی به محصول ملی

استانداری خوزستان در سال حمایت از تولید کالای ایرانی با چای انگلیسی از میهمانان پذیرایی می کند.

گرچه مسئولان استانداری خوزستان معتقدند که چای توینینگز یک چای ایرانی است اما مسئولان شرکت گلستان در توضیحات خود درباره این چای می‌نویسند: توینینگز را می‌توان یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین برندهای چای دنیا دانست. برندی لوکس،‌ اشرافی و منحصربه‌فرد با قدمتی 300 ساله. کیفیت بالا و عطر و طعم شگفت‌انگیز چای انگلیسی امضای محصولات توینینگز است. با توجه به اعتبار و کیفیت چای توینینگز و تحت لیسانس این برند،‌ مرغوب‌ترین چای دنیا در ایران با برند توینینگز بسته‌بندی و در سراسر کشور توزیع می‌کند.

خبرنگار فارس در تماس تلفنی با شرکت گلستان نیز با این پاسخ روبرو شد که “چای توینینگز صد در صد خارجی است و شرکت گلستان فقط کار بسته بندی و فروش آن در ایران را بر عهده دارد”

استفاده از چایی خارجی در استانداری خوزستان در حالی صورت می گیرد که رئیس سازمان چای ایران در خصوص دستور وزارت کشاورزی به دستگاه ها و وزراتخانه برای مصرف چای داخلی می‌گوید: برخی از دستگاه های حاکمیتی خیلی به مسائل ملی توجه ندارند و مشاهده می‌شود، برخی از مسئولان نیز در حمایت از چای داخلی تاکید ندارند، این درحالی است که چای ایرانی سالم‌ترین چای دنیا است و استفاده از منجر به سلامت افراد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس،همین ابتدای امسال بود که مقام معظم رهبری با نامگذاری سال 97 به نام «حمایت از کالای ایرانی» خواستار توجه بیشتر مردم و مسئولان به این مسئله شدند. ایشان در این باره گفتند: بنده در شعارهای سال، معمولاً مسئولان را مخاطب قرار می‌دهم اما امسال، مخاطب، همه آحاد ملت از جمله مسئولان هستند و همه باید سخت، کار و تلاش کنند.

مقام معظم رهبری افزودند: اگر تولید ملی با همت و پیگیری همگانی شتاب بگیرد، بسیاری از مشکلات معیشتی مردم و مسائل اشتغال و سرمایه‌گذاری حل خواهد شد و آسیب‌های اجتماعی کاهش زیادی خواهد یافت، بر همین اساس، نام و شعار امسال را «حمایت از کالای ایرانی» قرار داده‌ام.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *