اهدای 100 چرخ‌خیاطی صنعتی به مناطق محروم/مساجد خوزستان سوله‌های آموزش فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی می‌کنند

 آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری ساعتی قبل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 100 دستگاه چرخ‌خیاطی برای آموزش و اشتغال بانوان در مناطق محروم همچون زرگان، کوت عبدالله و حمیدیه تأمین‌شده چرا که اشتغال‌زایی از طریق کار خیاطی، درآمد خوبی دارد.

وی افزود: دستگاه‌های مختلف دولتی همچون آموزش‌وپرورش، بیمارستان‌ها و سایر ادارات سالانه بیش از 100 میلیون دست لباس نیازمندند.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان عنوان کرد: رایزنی‌هایی با دستگاه‌ها داشتیم تا نیازمندی‌های خود را از این کارگاه‌های خیاطی تأمین کنند.

وی با اشاره به پیگیری جدی موضوع اشتغال جوانان خوزستانی گفت: مصوب کردیم تا هر مسجد در خوزستان یک سوله آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای رفع مشکل بیکاری راه‌اندازی کند، با فنی و حرفه‌ای نیز دراین‌ارتباط صحبت شده و موافقت‌های لازم اخذشده است.

آیت‌الله موسوی جزایری بیان کرد: این اقدام با عنوان طرح مهارت افزایی جوانان مسجدی آغاز به کار می‌کند، در مرحله اول جوانان مسجدی از این طرح بهره‌مند ‌می‌شوند سپس این طرح توسعه می‌یابد.

وی افزود: موضوع آموزش نیز تعمیر کولرهای دو تیکه و تعمیر تلفن همراه به‌عنوان رشته‌های پایلوت در ابتدای آغاز طرح تعیین شدند که در ادامه احتمال افزایش رشته‌ها متناسب با شرایط وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان اظهار کرد: در راستای افزایش امکانات و تجهیزات آموزشی این طرح نیز به دنبال رایزنی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم تا اجرای طرح با قوت بیشتری آغاز شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *