نه وهم سقوط، نه جنگ بقا؛ پایانی بر تلخی پایان

 لیگ برتر فوتبال به ایستگاه پایانی رسید و سرانجام سهمیه خوزستان در این آوردگاه را حفظ شد.

در هفته سی‌ام این رقابت‌ها سه نماینده خوزستان در دیدارهایی تشریفاتی به مصاف رقبای خود خواهند رفت و این از معدود دفعاتی است که نمایندگان خوزستان ترسی از سقوط و جنگی برای بقا ندارند.

فولاد خوزستان روز جمعه در مصاف با تراکتورسازان به دنبال یک پایان خوش در فصلی پر فراز و نشیب است تا شاید با غلبه در آخرین دیدار کمی حسرت از دست رفتن فرصت حضور در آسیا را التیام بخشد.

گرچه قرمزهای شهر اهواز در آخرین روز این رقابت‌ها فرصت صعود تا رده پنجم جدول را دارد اما برای تحقق این امر باید منتظر از دست رفتن امتیاز توسط پارس جنوبی و پیکان بنشیند تا شاید شروع پورموسوی در این تیم با یک جایگاه خوب به پایان برسد.

در دیگر دیدار نمایندگان خوزستان، صنعت نفت در خانه از استقلال  خوزستان میزبانی خواهد کرد.

در این دیدار که با تجددی نظر فدراسیون در حضور هواداران دو تیم برگزار خواهد شد، صنعت نفت نیز این فرصت را دارد تا رکورد بیشترین امتیاز تاریخ لیگ برتر را در یک فصل برای این باشگاه جابه‌جا کند و فصل پر هیاهوی خود را به پایان ببرد.

شاگردان کمالوند در نهایت پس از ادعا برای حضور در فینال جام حذفی و کسب سهمیه آسیا در جدول لیگ برتر، با رتبه هشتم در حال پایان دادن به کار خود هستند.

به‌طور قطع، فصل برای زردپوشان آبادان با رده هشتم جدول رو به پایان است و می‌توان از این تیم به عنوان کمربند میانی جدول یاد کرد.

در تیم استقلال خوزستان نیز که هفته  گذشته بقا در لیگ برتر قطعی شد، یک پایان خوش بهترین خواستگاه برای این باشگاه آبی‌پوش است.

در فصلی که این تیم رنگ آرامش را به رخ ندید، آسایش خیال در آخرین دیدار لیگ برتر می‌تواند مزد مناسبی برای مشقت‌های این باشگاه بی‌پول سراسر مشکل باشد.

تقابل تیم‌های خوزستانی در هر زمان از لیگ که برگزار شود، چه برای آنها از حساسیت برخوردار باشد چه خلاف آن، جذابیت‌های منحصر به‌فردی را داراست که انکار ناپذیر است و این زیبایی میسر نمی‌شود مگر با حضور حداکثری هواداران خونگرم این فلات زر خیز و گرم.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال فولاد خوزستان در هفته سی‌ام و پایانی لیگ برتر فوتبال، عصر جمعه از ساعت 19 و 15 میزبان تراکتورسازی تبریز است و همزمان با این دیدار استقلال خوزستان در آبادان به مصاف صنعت نفت خواهد رفت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *