مهمترین عمل در ماه مبارک رمضان تلاوت قرآن کریم است

حجت‌الاسلام سیدعبدالرضا حسینی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اهواز، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان یک فرصت استثنایی است که خداوند متعال در اختیار انسان‌ها قرار داده است.

وی افزود: همه‌ی روزها و همه‌ی ماه‌ها مختص خداوند متعال است، ولی ماه رمضان بخاطر این متمایز شده است که رحمت و مغفرت خداوند در این ماه از همه‌ی ماه‌ها بیشتر است.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: اولین عمل در ماه مبارک رمضان، عمل روزه است. پس باید به این عمل اهمیت ویژه ای داد. همه باید در این ماه تلاش بکنند که یکدیگر را به روزه گرفتن و انجام کارهای ثواب توصیه بکنند.

حسینی‌فرد روزه خواری در ماه مبارک رمضان را گناه بسیار بزرگی دانست و بیان کرد: یکی از کارهای که در ماه مبارک رمضان نباید انجام شود بحث روزه خواری است. نباید حرمت این ماه عظیم شکسته شود. تمامی مردم و دستگاه‌های مرتبط باید با انجام امر به معروف و نهی از منکر، جلوی حرمت شکنی در ماه مبارک رمضان را بگیرند.

این کارشناس مذهبی گفت: یکی از اعمال مهم ماه مبارک رمضان کمک به فقرا است. در این ماه باید کمک به مستمندان جدی گرفته بشود. کسانی که توان دارند باید در این ماه با برکت به فقرا کمک بکنند.

وی افزود: یکی دیگر از سنت‌های حسنه در این ماه مبارک، افطاری دادن به روزه داران است. البته باید در افطاری دادن اسراف نشود و سعی کنیم با دادن افطاری های ساده جلوی اسراف و تجملات را بگیریم.

حسینی فرد در پایان مهمترین عمل در ماه مبارک رمضان را تلاوت قرآن کریم دانست و عنوان کرد: در این ماه باید سعی بکنیم تلاوت با تامل و تفکری را داشته باشیم. در این ماه روزه داران با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و عمل به آن، زندگی خود را بر مدار قرآن قرار بدهند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *