استقرار 342 اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی خوزستان برای سفرهای تابستانی

غلام‌عباس بهرامی نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار در اهواز با اعلام آمادگی کامل بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان برای سفرهای تابستانی، اظهار کرد: در استان خوزستان 322 دستگاه اتوبوس، 200 دستگاه مینی‌بوس و یک هزار و 525 دستگاه سواری کرایه، امر جابه‌جایی مسافران را برعهده دارند .

وی با تأکید بر فراهم کردن حداکثر رضایت‌مندی هموطنانی که با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای سفر می‌‌کنند، هماهنگی کامل با انجمن‌های صنفی، نظارت بیشتر بر فعالیت شرکت‌های حمل و نقل مسافر، استفاده از ناوگان ایمن و مناسب برای جابه‌جایی مسافران و هماهنگی با سایر دستگاه‌های ذی ربط را از جمله اقدامات انجام شده برای فراهم کردن شرایط سفر ایمن برای مسافران برشمرد.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به ایمن‌سازی محورهای شریانی و اصلی بیان کرد: اصلاح شیب‌های شیروانی، شانه‌سازی و اصلاح و ساماندهی تابلوها و علائم جاده‌ای و لکه‌گیری و روکش، رفع نقاط پرتصادف، اصلاح هندسی قوس‌ها، اجرای شیارهای هشدار دهنده و لرزاننده، بهبود و تقویت حفاظ‌های کناری جاده‌ها، ملایم سازی شیب‌های شیروانی و ده‌ها عملیات دیگر راهداری از دیگر اقدامات انجام شده برای سفرهای تابستانی عنوان کرد.

بهرامی‌نیا عنوان کرد: لکه‌گیری به مساحت 16 هزار و 700 متر مربع و روکش به مساحت 2 هزار و 905  کیلومتر و همچنین تعریض محورهای بهبهان ـ دودانگه و امیدیه ـ هندیجان به طول 8/5 کیلومتر انجام شده است.

وی افزود: تعداد 342 دستگاه اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند که در طی سفرهای تابستانی کنار و همراه مسافران هستند تا در صورت ضرورت و نیاز به عملیات راهداری وارد عمل شوند.

بهرامی‌نیا گفت: تعداد گشت‌های راهداری مجهز به دستگاه ردیاب ماهواره‌ای GPS، 26 دستگاه است که محورهای جاده‌ای را تحت پوشش و نظارت دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، هم استانی‌ها می توانند جهت اطلاع از وضعیت راهها با سامانه 141 در ارتباط بوده و یا با حضور در دفاتر اداره مستقر در پایانه‌های مسافری پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح فرمایند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *