اهواز نسبت به کلان شهرهای کشور عقب افتاده است

 غلام‌رضا شریعتی در آیین افتتاح پل اصلی روگذر چند سطحی شهید بندر ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر اظهار کرد: مردم باید حس یکی بودن و عید بودن را در سطح شهر احساس کنند به همین دلیل از شهرداری اهواز درخواست کردیم شرایط و مناظر شهر را به نحوی تزئین کند که مردم احساس شادی و سرور کنند.

وی با بیان اینکه این پروژه در زمان استاندار و شهردار سابق آغاز شده است، بیان کرد: امثال این پروژه‌ها باید در نقاط مختلف اهواز و مناطقی که گره ترافیکی وجود دارد اجرا شود  و تنها مختص مناطقی که دیده می‌شود و مرکز هستند نباشد.

استاندار خوزستان با تاکید بر سرعت بخشیدن به فازهای بعدی این پروژه گفت: بهرمندی مردم از اجرای چنین پروژه‌هایی از اتلاف سوخت و کمک به شرایط زیست محیطی شهر کمک می‌کند.

شریعتی افزود: به طور حتم هر چقدر رانندگان خودروها بیشتر در پشت چراغ‌های قرمز معطل شوند به همان میزان بر محیط زیست و سلامت روانی آنها تاثیر گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه اهواز نسبت به کلان شهرهای کشور عقب افتاده  و در این شهر با آن سرعت و نیازی که لازم بوده پیش نرفتیم، خطاب به مسئولان حاضر عنوان کرد: انتظار می‌رود به توسعه و آبادانی  بر اساس خرد جمعی و همکاری ببین بخشی پیش برود.

شریعتی با اشاره به اهمیت توسعه شهر و استان  در حوزه زیر ساخت‌ها گفت: در بحث خدمات شهری کل شهر و استان باید مدنظر باشد و نباید منطقه‌ای از شهر با انجام پروژه‌های عمرای به توسعه برسد و مناطق دیگر از توسعه باز بمانند.

وی افزود: توسعه زمانی که رخ می‌دهد که پایدار و متوازن باشد و همه  مناطق در کنارهم دید شود که این مهم در دستور کار مدیریت شهری و استان قرار گرفته است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *