60 درصد پروژه تقاطع شهید بندر اهواز در 8 ماه گذشته انجام شد

منصور کتانباف امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: کارهای عمرانی کارهایی نیستند که حتماً باید در یک دوره زمانی و یا مدیریتی مشخص انجام شوند و طبیعی است که بخشی از آن در دو دوره متفاوت انجام شود، همان طور که مطالعات و طراحی پروژه تعریض پل شهید دقایقی در یک دوره‌ای انجام شد و اجرای آن در یک دوره دیگر.

وی با اشاره به انتقاد برخی از افراد مبنی بر اینکه پروژه روگذر شهید بندر جزو دستاوردهای این دوره شهرداری و شورای شهر نیست، گفت: پیش از آغاز دوره شهرداری موسوی بسیاری از پروژه‌ها آغاز شدند و در دوره وی این کارها به سرانجام رسیدند و اکنون هم این پروژه در دوره موسوی آغاز و در این دوره تکمیل و به بهره برداری رسید.

شهردار اهواز با بیان اینکه در پروژه‌های عمرانی زمان آغاز و بهره برداری زیاد مطرح نیست و مهم بهره بردن مردم از خدمات انجام شده است، عنوان کرد: ما موظف هستیم کارهای گذشته را تکمیل کنیم و کارهای جدیدی را آغاز کنیم و دیگران هم باید این سیکل را ادامه دهند و این موضوع حتی در مقیاس پروژه‌های ملی قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه وظیفه ما خدمات رسانی به مردم است، افزود: از همه کسانی که در پروژه تقاطع میدان شهید بندر زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم و بخشی که امروز افتتاح شد حدود 54 درصد پروژه است. بنا بر آماری که ما داریم 40 درصد فاز نخست این پروژه در دوره قبل مدیریت شهری و 60 درصد آن در 9 ماه گذشته و دوره جدید شورای شهر و شهرداری انجام شده است.

کتانباف بیان کرد: یک عده‌ای می‌گویند 80 درصد این پروژه در دوره قبل انجام شده که اگر اینگونه هم باشد ما به دوره قبل مدیریت شهری افتخار می‌کنیم اما واقعیت این است که فقط 40 درصد پروژه در دوره گذشته انجام شده و اصراری نداریم که به‌خاطر انجام وظایف منتی بر کسی بگذاریم.

وی با بیان اینکه مردم واقعیت‌ها را درک می‌کنند، اظهار کرد: اگر کسی مغرضانه در این باره اظهار نظر می‌کند با خدای خودش معامله کرده و باید در محضر الهی پاسخگو باشد.

شهردار اهواز با بیان اینکه تاکنون 31 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده که سهم دوره جدید مدیریت شهری 20 میلیارد تومان بوده است، گفت: تأمین منابع برای انجام این پروژه سنگین با توجه به درآمدها به سختی بوده و تمام هزینه های این پروژه از منابع شهرداری تامین شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *