راه‌اندازی 8 انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه آزاد اهواز

فرج الله براتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: انجمن‌های محیط زیست، فیزیک، متالورژی،جغرافیا،علوم سیاسی، آبیاری، اقتصاد، شیلات فعالیت مجدد خود را به‌زودی آغاز می‌کنند.

وی با بیان اینکه 8 انجمن علمی و دانشجویی مورد اشاره، مجوزهای لازم را کسب کرده‌اند، گفت: مقدمه سازی لازم برای اختصاص فضا و تجهیزات مورد نیاز در حال انجام است.

براتی با اشاره به اینکه 17 انجمن علمی و دانشجویی در واحد اهواز فعالیت می‌کنند، گفت : تاکنون بیش از 22 کارگاه آموزشی، 15 بازدید و سخنرانی علمی و همچنین دو همایش علمی و تخصصی از سوی این انجمن‌ها برگزار شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اهواز افزود: درخواست صدور مجوز راه اندازی دو انجمن علمی و دانشجویی برق و زیست نیز به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال شده است.

وی تعداد اعضای انجمن های علمی و دانشجویی را بالغ بر دو هزار و 350 نفر خواند و افزود: انجمن‌های علمی به عنوان مراکزی جهت پرورش استعدادهای علمی، مدیریتی، تقویت نشاط علمی و اجرای برنامه‌های تکمیلی هم‌سو هستند.

براتی ایجاد اعتماد به نفس، حمایت از حداقل توانمندی‌ها، زمینه سازی برای انجام کارهای علمی هر چند کوچک، فرهنگ سازی و به‌ویژه ایجاد فرهنگ علمی،کشف استعدادهای دانشجویی، ایجاد فضای نشاط، قراردادن دانشجو در سیر هدف اصلی آموزش عالی و ایجاد روحیه کار گروهی و جمعی را از اهداف فعالیت در انجمن‌های علمی و دانشجویی دانست.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *