کتانباف: اهواز دارای فرصت‌های متعدد سرمایه‌گذاری است

پیش از ظهر امروز اولین همایش سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه‌ مدیریت شهری در اهواز برگزار شد.

منصور کتانباف شهردار اهواز در ابتدای این همایش، اظهار کرد: اهواز به‌عنوان مرکز یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور، قطب صنعت، کشاورزی و مهد فرهنگ است و شاید از معدود شهرهای دنیا است که در روز بیش از یک میلیون بشکه نفت از آن استخراج می‌شود و علاوه بر آن از مهم‌ترین تولیدکنندگان فولاد است.

وی افزود: یکی از فرصت‌هایی که می‌شود در اهواز فرصت سرمایه‌گذاری در آن را بررسی کرد، حوزه گردشگری است. با توجه به اینکه استقبال گردشگران از خوزستان زیاد است، احداث هتل و مراکز تفریحی یکی از فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری است که شهرداری زمین و موقعیت مورد نیاز این بخش را فراهم کرده است.

شهردار اهواز گفت: از سویی جمعیت خوبی که اهواز دارد و با توجه به شهرهای کوچک اطراف آن، مانند باوی و کارون، مال‌ها و فروشگاه‌های بزرگ نیز فرصت مناسبی جهت سرمایه‌گذاری هستند. همچنین بحث پسماند و بازیافت زباله‌های صنعتی نیز کارهای خوبی را می‌شود صورت داد.

وی ادامه داد: همچنین در بحث هوشمندسازی شهر نیز که در حال رفتن به سمت آن هستیم، ظرفیت خوبی جهت جذب سرمایه وجود دارد. حمل و نقل عمومی، مراکز بزرگ درمانی، رودخانه کارون و انرژی‌های نو نیز دیگر ظرفیت‌های مناسب در جهت سرمایه‌گذاری در شهر اهواز هستند.

در ادامه محمدجعفر فلسفی، رئیس شورای شهر اهواز در سخنرانی خود اظهار کرد: افتخار می‌کنیم در این شورا توانستیم گام مؤثری را در جذب سرمایه‌گذاری خارجی انجام دهیم و البته همه می‌دانیم که تا قبل از این در این زمینه قصوری صورت گرفته است و باید جبران کنیم اما خوشبختانه در بین مسؤولان جنبشی در این زمینه شکل گرفته است.

وی افزود: مهمانان خارجی ما باید بدانند ما 8 سال جنگ تحمیلی را در این شهر پشت سر گذاشته‌ایم و صدام حسین که یک جنایتکار واقعی بود خرابی‌های زیادی به این شهر وارد کرد و با توجه به شعار«بنی آدم اعضای یکدیگرند»، اهواز شایسته توجه بیشتر است و حتماً کاری که در آن انجام شود ارزش چند برابری دارد.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: از کسانی که در جایگاه نظارتی و تصمیم‌سازی در استان هستند خواهش دارم بررسی کنند چرا بستر سرمایه‌گذاری در این شهر شکل نگرفته است؟ باید بدانیم موقعیت اهواز بر ما حکم می‌کند در مقطع کنونی تلاش کنیم بستر سرمایه‌گذاری در اهواز بیشتر فراهم شود و حتی اگر نیاز است برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم تا در این مسیر تشویق شود.

فلسفی گفت: سرمایه‌گذار نباید حس کند کسی با وی همکاری نمی‌کند و به ادامه کار ترغیب شود که از همه ارکان شهرداری می‌خواهم نهایت تلاش خود را در این جهت انجام دهند.

همچنین همایون یوسفی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بحث سرمایه‌گذاری خارجی برای توسعه هر منطقه‌ای لازم است و در خصوص وضع قوانین در این زمینه مجلس شورای اسلامی با پیگیری اصل 44 قانون اساسی و قانون جذب سرمایه خارجی این بستر را فراهم کرده است.

وی افزود: نکته مهمی که در بحث سرمایه گذاری خارجی باید دیده شود بهبود فضای کسب و کار است که استانداری در چند مدت اخیر اقدامات خوبی در این زمینه داشته است و این موضوع می‌تواند در جذب سرمایه‌گذاران فضای مناسبی را ایجاد کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: پیشنهادی که وجود دارد این است که کار جذب سرمایه‌گذارهای خارجی از کسب و کارهای کوچک آغاز شود و کم کم این اقدام گسترش یابد. یقینا توسعه هیچ شهری بدون سرمایه‌گذاری میسر نیست و امیدوارم این نشست حسن مطلعی برای این موضوع در شهر اهواز باشد.

گفتنی است این همایش که از سوی شهرداری اهواز، جهت معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر اهواز برگزار شده است، با حضور سرمایه گذارانی از کشورهای ایتالیا، روسیه، یونان، قرقیزستان، قطر و آلمان همراه بوده و تا فردا ادامه خواهد داشت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *