نماز جمعه در شهرهای خوزستان اقامه شد

امام جمعه آبادان در آئین نماز جمعه گفت:بحران بی آبی باعث از بین رفتن زمین های کشاورزی و همچنین دام های آبادان شده است.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور اظهار داشت:تامین آب شهروندان آبادانی در چند روز اخیر محصول مطالبه گری صحیح شهروندان آبادانی است ولی این آب باید به زمین های زراعی هم برسد.
وی افزود:مردم آبادان اجازه سواستفاده را به دشمن ندادند و با فرهنگ بالای خود نشان دادند همیشه کنار انقلاب و نظام هستند.
خطیب جمعه آبادان گفت:آبادانی ها فریاد خود را به گوش مسئولان کلان کشوری رساندند ولی وزارت نیرو نسبت به مردم این شهر ظلم کرد.
حجت الاسلام ابراهیمی پور تصریح کرد:آب غدیر مسکن موقتی برای آبادان و خرمشهر است و دولت باید به فکر نصب آب شیرین کن در این 2 شهر باشد.
خطیب جمعه آبادان در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت:اروپا و آمریکا در طول تاریخ، فقط به فکر منافع خودشان بوده اند، باید نخبگان داخلی وارد میدان شوند و همه در کنار هم برای سربلندی کشور تلاش کنیم.
وی افزود:وحدت، همدلی و همراهی حول محور ولایت فقیه و تحت فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی، اولویت اصلی دیگری است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
خطیب جمعه آبادان گفت:ایران نباید به برجام تکیه کند و نباید کاری کرد که جهان متوجه شود ایران بدنبال حفظ برجام است.
وی تصریح کرد:شعار دادن و عمل نکردن و وعده دادن و پای کار نبودن موجب مایوس شدن نخبگان و ملت می شود.

**امام جمعه دزفول:دستگاه قضایی مخلان اقتصادی را محاکمه کند
امام جمعه دزفول با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت:دستگاه قضایی باید با مخلان اقتصادی و افرادی که اقدام به احتکار اجناس موردنیاز مردم می کنند برخورد و آنها را محاکمه کند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نمازجمعه در مصلای امام علی (ع) افزود:متاسفانه برخی افراد اجناس موردنیاز مردم را به بهانه نوسان نرخ ارز احتکار می کنند و کشور را دچار ناامنی اقتصادی می کنند و در واقع به عنوان پیاده نظام دشمن عمل می کنندو کشور را به لبه پرتگاه سوق می دهند.
وی ضمن تاکید بر برخورد بر مفسدان فی الارض گفت:نیروهای امنیتی و اطلاعاتی این افراد را شناسایی کنند و قوه قضائیه نیز مخلان اقتصادی را محاکمه و اعدام کند تا هم مردم و هم کشور از دست آنها راحت شوند چرا که چنین موضوعی در کشور ژاپن عملیاتی شد و جواب داد.
وی اضافه کرد:این افراد به جز منافع شخصی به چیز دیگری فکر نمی کنند و از عوامل دشمن هستند .
امام جمعه دزفول به بازخوانی راهکارهای مقام معظم رهبری در خصوص مسائل سیاسی پرداخت و اظهار داشت:یکی از راهکارهای ایشان تعامل سیاسی با کشورهای بزرگ غیر از آمریکا و اروپاست زیرا در سالهای گذشته امریکا و اروپا ثابت کردند قابل اعتماد نیستند ونباید به حرف و مذاکرات آنها اکتفا کرد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در بخش دیگری از خطبه های امروز افزود:دشمن نمی خواهد 40 سالگی انقلاب اسلامی را ببیند برای همین دست به دامان بزرگترین ترفندها و توطئه ها شده است بنابراین افرادی که تصور می کنند اگر در برابر آمریکا کوتاه بیائیم مشکلات حل خواهند شد تفکری ساده لوحانه دارند و راهی جز ایستادگی در مقابل دشمن وجود ندارد .
وی افزود:ملت ایران نشان داده ظرفیت ایستادگی در سطح بین المللی را دارد و این را در کشورهای عراق ،لبنان،یمن،سوریه نشان داده است و دشمن خیال خامی که بتواند انقلاب را در 40 سالگی به پایان برساند را به گور خواهد برد.
امام جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های امروز به پیروزی های اخیر نیروهای مردمی سوریه اشاره کرد و گفت:تروریست ها به شدت از این پیروزی ها ضربه خورده اند زیرا روند به سمت پیروزی خلق مقاومت پیش می رود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی همچنین میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر را گرامیداشت و گفت:دشمن به دنبال غارت عفاف و حیای جوانان و بانوان است و این بانوی بزرگ اسلام می تواند الگوی مناسبی برای بانوان باشد.
وی افزود:دشمن می خواهد با گرفتن عفاف وحجاب از جوانان به دیگر مقاصد خود برسد .
امام جمعه دزفول همچنین روز بهزیستی و تامین اجتماعی را گرامیداشت و گفت:اقشار آسیب پذیر نیاز به کمک بهزیستی دارند که در این خصوص باید آسیب شناسی شود بنابراین بهزیستی نباید سیاسی کاری کند و تنها به وظیفه ذاتی خود که کمک به نیازمندان است بپردازد.
وی همچنین سالروز تشکیل شورای نگهبان و تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه را گرامیداشت و از کشاورزان دزفول که از آبیاری تحت فشار استفاده کرده اند تقدیر و ابراز امیدواری کرد دولت در تامین یارانه این طرح بیشتر تلاش کند.

**امام جمعه بندر ماهشهر:
عملکرد ضعیف دستگاههای نظارتی مردم را گله مند کرده است
امام جمعه بندرماهشهر با تاکید بر لزوم شفاف بودن مسائل اقتصادی کشور گفت: امروز شفاف نبودن مباحث اقتصادی کشور موج گله مندی زیادی از سوی مردم به راه انداخته است، اعتماد این ملت یک سرمایه است، در صورتی که خدشه دار شود، پشتیبانی نظام با خطر مواجه می شود.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه های این هفته نمار جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان اظهار داشت:شورای نگهبان تا به امروز به بهترین نحو ممکن به وظایف خود عمل کرده است، انتظار می رود سایر دستگاه های نظارتی نیز همانند شورای نگهبان فعالیت خود را به درستی و به دور از اختلاس یا هر تخلف دیگری انجام دهند.
وی در ادامه متذکر شد: در کشور دستگاه های نظارتی بسیاری وجود دارد که بعضا فعالیت هایشان با اختلاس، تخلف و حیف و میل سرمایه های این ملت همراه است، در برخی موارد که باید همکاری کنند بیشتر سخت گیری می کنند و در مواردی که نیاز به نظارت دقیق و سختگیری است کار رها شده است و به حقوق های نجومی و اختلاس ختم می شود.
حجت الاسلام غبیشاوی در پایان خاطرنشان کرد: امروز شفاف نبودن مباحث مالی دولتمردان، وزرا و نمایندگان و دیگر مسئولان موج گلایه مندی زیادی از سوی مردم را به راه انداخته است، مجلس شورای اسلامی که وظیفه نظارت بر اجرای قوانین را بر عهده دارد باید بیشتر در صحنه حاضر شود.
خطیب جمعه بندرماهشهر در فراز دیگری از خطبه ها با گرامیداشت سالروز میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر اظهار داشت: حیای دختران جامعه ما عقب ماندگی محسوب نمی شود بلکه یک ارزش است، استکبار امروز در تهاجم فرهنگی خود، نسل جوان را هدف قرار داده است.
امام جمعه بندرماهشهر در ادامه با اشاره به روز بهزیستی و تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: متاسفانه بین انتظار افراد تحت پوشش این نهادها در سطح کشور با خدمات ارائه شده از سوی این نهادها فاصله زیادی وجود دارد چرا که توان سازمان بهزیستی و تامین اجتماعی برای ارائه خدمات در همین حد است و جوابگو افراد تحت پوشش نیست، از این رو انتظار می رود مردم خیر و موسسه های خیریه در این زمینه فعال شوند و به خدمات دولتی اکتفا نکنند.
حجت الاسلام غبیشاوی در پایان با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف برق عنوان کرد: امسال ما در بیشتر نقاط کشور گرمای بی سابقه ای را شاهد هستیم به گونه ای که به ناچار ادارات و ارگان های دولتی تعطیل می شوند اما یقینا اگر ما در نگهداری از این نعمت بی بدیل دقت نکنیم قطعا شاهد خاموشی خواهیم بود، بنابراین این امر مهم نیازمند فرهنگ سازی است.

** امام جمعه اندیمشک :شورای نگهبان نهادی مهم وانقلابی است
امام جمعه اندیمشک با گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان گفت:این نهاد یکی از مهمترین نهادهای انقلابی و موثر در کشور است که هجمه ها در اراده آن بی تاثیر می باشد.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سیدمصطفی حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک افزود:شورای نگهبان یه رغم تمام هجمه های دشمنان پای نظام اسلامی و انقلاب مانده است.
وی بیان کرد:دشمنان ،هر نهادی در جمهوری اسلامی را که به خوبی کار کند مورد حمله قرار داده و سعی در تضعیف آن دارند.
وی افزود:به عنوان مثال سپاه و شورای نگهبان از نهادهایی هستند که همواره پای نظام اسلامی و ارزش های انقلاب ایستاده اند و دشمن به همین دلیل این نهادها را مورد هجمه قرار می دهد.
وی گفت :مسئولیت شورای نگهبان در کشور مسئولیتی خطیر است و این نهاد ضمن تلاش برای اجرای قوانین بر اساس اصول اسلامی و پاسداری از اسلامی بودن قوانین ، اجازه نداده انقلاب به دست نااهلان بیفتد.
امام جمعه اندیمشک با گرامیداشت هفته بهزیستی گفت:یکی از شاخصه های توسعه هر جامعه ای برخورداری آن جامعه از سلامت جسم و روان است و سازمان بهزیستی در کشور ما یکی از سازمان های موثر و پویا در این راستا است.
حجت الاسلام حسینی نوری در بخش دیگری بر ضرورت مصرف صحیح آب و برق تاکید کرد و گفت:باید الگوی مصرف در این ابعاد را اصلاح کرده و مدیریت مصرف داشته باشیم.
وی افزود:طبق آمارها ، مصرف برق در کشور ما در حد کشوری با جمعیت بسیار بیشتر است و این نشان دهنده مصرف زیاد و عدم الگوی صحیح مصرف است.
امام جمعه اندیمشک در بخش دیگری بر ضرورت نظارت و برنامه ریزی بیشتر در بخش اقتصاد به عنوان دغدغه اصلی کشور تاکید کرد.
وی در بخش دیگری با اشاره به مواضع اروپایی ها در خصوص برجام گفت:آنها همواره کلی گویی کرده اند و تنها برای خواسته های خود وارد جزئیات شده اند.
حجت الاسلام حسینی نوری گفت:کلی گویی در واقع ترفند آنها است و نباید گول کلی گویی اروپایی ها را خورد.
وی گفت:دشمن همواره به دنبال این است که یاس و ناامیدی ایجاد کند و با تحریم و تهدید به دنبال این اهداف است و باید با حفظ وحدت و هوشیاری مانع تلاش آنها برای ایجاد ناامیدی و تنش در کشور شد.

** امام جمعه گتوند: جاده دزفول – گتوند به قتلگاه تبدیل شده است
امام جمعه گتوند با اشاره به آخرین حادثه رانندگی در جاده دزفول – گتوند که به مرگ چهار نفر منجر شد گفت: این جاده به دلیل بی توجهی مسئولان به قتلگاه تبدیل شده است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدعلی شاه آبادی در خطبه های امروز نماز جمعه گتوند در مصلای این شهر افزود:سالهاست وعده مسئولان ذیربط برای تعریض و ایمن سازی این جاده محقق نشده است.
وی افزود: اگر هر سال بخشی از این جاده ترافیکی و حادثه خیز اجرا می شد امروز این طرح به اتمام رسیده بود.
امام جمعه گتوند از نماینده مردم ، فرماندار و اداره کل راه و شهرسازی خوزستان خواست به مطالبه به حق مردم که تعریض و ایمن سازی این جاده است توجه کنند.
وی در ادامه با اشاره به 22 تیر ماه روز بهزیستی و تامین اجتماعی گفت: ساختمان درمانگاه تامین اجتماعی گتوند تاکنون احداث نشده است .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *