جوانان به فراگیری فن و حرفه ای مناسب روی آورند

حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به هفته فنی و حرفه ای و فناوری اظهار داشت: جوانان باید بیش از هر چیزی به فراگرفتن فن و حرفه ای مناسب روی آورند به طوریکه هر جوان با داشتن یک حرفه ای مناسب بتواند انسان موفق و توانمندی باشد.
وی افزود: شرایط به گونه ای است که در برخی از مناطق جوانان حتی با داشتن حرفه نیز از شغل مناسبی برخوردار نیستند، از این رو ضرورت دارد جوانان نسبت به فراگیری حرفه ای متناسب با نیازمندی های بازار اقدام کنند.
امام جمعه بندرماهشهر با انتقاد از استراتژی های مدیریت قبلی کشور در افزایش آمار فارغ التحصیلان خاطرنشان کرد: متاسفانه در گذشته مدیران بدون توجه به مهیا کردن فرصت های شغلی، با تدابیر نادرست زمینه افزایش فارغ التحصیلان دانشگاهی را فراهم کردند که منتج به افزایش بی رویه آمار فارغ التحصیلان بیکار در جامعه شد.
حجت الاسلام غبیشاوی اضافه کرد: از این رو برای مدیریت شرایط نامناسب فعلی جامعه نیازمند اهتمام و خلاقیت ویژه ای هستیم و باید بتوانیم با خلق ایده هایی بیشترین بهره وری را برای خروج از شرایط فعلی داشته باشیم.
خطیب جمعه بندرماهشهر در فراز دیگری از خطبه ها با انتقاد از تشریفات بیهوده در مراسم استقبال و بدرقه حجاج اظهار داشت: متاسفانه ما در جامعه اسلامی زندگی می کنیم اما بسیاری از رفتارهای ما به دور از اخلاق اسلامی است. وی گفت: تشریفات بیهوده در مراسم استقبال و بدرقه حجاج هیچ سنخیتی با این عمل دینی ندارد، از این رو ضرورت دارد در این زمینه فرهنگ سازی مناسبی صورت بگیرد و مراسم این چنینی را به دور از تجملات برگزار کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی رفتارهای حجاج در زمان اقامت در مکه و مدینه نیز به دور از اخلاق اسلامی است و صرف زمان عبادت در بازار و خرید در شان مسلمانان نیست.

***مشکل آب روستائیان آبادان تا هفته آینده بایدبرطرف شود

آبادان – ایرنا – امام جمعه آبادان گفت:روستائیان آبادان هنوز با بحران آب مواجه هستند و این مشکل باعث از بین رفتن نخیلات و زمین های کشاورزی آنان شده است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه آبادان اظهار داشت:با تلاش شبانه روزی مسئولان شهری آبادان و استان خوزستان، آب در این شهر به ثبات خوبی رسیده است.
وی افزود:بعد از سه ماه بحران آب اکنون سختی آب تا حدود زیادی به حداقل رسید و تنها این بحران در روستاهای آبادان باقی مانده که تا هفته آینده باید این مشکل برطرف شود.
خطیب جمعه آبادان گفت:مزارعی مانند نیشکر در طول روز باید حداقل هفت ساعت آب را پمپاژ نکنند تا حقابه آبادان تکمیل شود.
حجت الاسلام ابراهیمی پور از نصب آب شیرین کن در دهانه خلیج فارس برای تامین آب شرب مردم آبادان خبر داد و افزود: با تلاش مدیر کل آبفای استان خوزستان قرارداد یک دستگاه آب شیرین کن در دهانه خلیج فارس منعقد شد که با عملیاتی شدن این پروژه یک سوم آب شهری آبادان تامین می شود.
وی در بخش دیگری خواستار ارتباط بیشتر مسئولان با مردم شد و گفت:طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، مسئولان باید ارتباط خود با مردم را بیشتر کنند تا بتوانند گامی موثر برای حل مشکلات مردم بردارند.
خطیب جمعه آبادان اظهار داشت: مدیران کشوری و استانی با تدبیر و برنامه مشکلات را شناسایی و در راستای حل آنها حرکت کرده و با مفسدان برخورد جدی کنند ، که این امر کلید حل مشکلات است.

**خطیب جمعه گتوند از وضعیت بازار و گرانفروشی انتقاد کرد

امام جمعه موقت گتوند با انتقاد از گرانی اجناس در بازار، خواستار نظارت بیشتر و رسیدگی به این وضعیت شد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام حجت الله صالحی در خطبه های نماز جمعه گتوند در مصلای امام خمینی(ره) این شهر با انتقاد از افزایش قیمت اجناس در بازار بر سامان دهی و نظارت بیشتر بر بازار تاکید کرد و گفت: تا چه زمانی وضعیت تورم و گرانی می خواهد ادامه پیدا کند، مسئولان ذیربط باید نسبت به این مطالبه مردم پاسخگو باشند.
وی به کاهش محسوس قدرت خرید مردم اشاره کرد و افزود: عموم مردم در تامین هزینه های ضروری زندگی مشکل پیدا کرده اند و قیمت اجناس به ویژه میوه بطور غیر معمول افزایش یافته است .
امام جمعه موقت گتوند در ادامه با انتقاد از اختلاف طبقاتی در کشور گفت:یک کارگر بین یک تا 2 میلیون تومان و گاهی کمتر از یک میلیون حقوق دریافت می کند، ولی در برخی سازمان ها یا وزارتخانه ها میزان حقوق پرداختی بسیار زیاد و بعضا چند صد میلیونی است.
حجت الاسلام صالحی در پایان به هزینه بالا و اسراف در برخی مجالس جشن و عزاداری اشاره کرد و گفت: در برخی از مراسم ها هزینه های غیر ضروری صرف می شود که اگر این هزینه ها در جای دیگر مصرف شود می توان به بسیاری از خانواده های نیازمند کمک کرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *