برخورد با جرائم اقتصادی از سوی پلیس در دزفول تشدید شده است

سرهنگ علی الهامی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: افرادی که در شرایط اقتصادی کنونی برای دست یابی به سود کلان دست به احتکار کالا بزنند رصد ،شناسایی و با آنها برخورد می شود.
وی گفت:در راستای مبارزه با قاچاق و جرائم اقتصادی در روزهای اخیر سه انبار برنج مشکوک به قاچاق در دزفول کشف و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند که پرونده آنها در تعزیرات در دست بررسی است و در صورت اثبات قاچاق بودن این مقدار کالا با عوامل آن به شدت برخورد خواهد شد.
وی همچنین به کشف قاچاق یک هزار و 60 گوشی تلفن همراه آیفون در دزفول اشاره کرد و گفت:این محموله با ارزش 40 میلیارد ریال بصورت غیرقانونی در حال ورود به دزفول بود که شناسایی شد.
فرمانده انتظامی دزفول در ادامه ضریب امنیت در این شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت:با تلاش صورت گرفته چندین باند سرقت خودرو،سارقان حرفه ای انتقال پول از طریق کارت،سارقان منزل،باند سارق تجهیزات کشاورزی ،کیف قاپ و مالخر در سطح شهرستان دزفول شناسایی و دستگیر شدند .
سرهنگ الهامی با اشاره به دستگیری اعضای یک باند باج گیر در این شهرستان گفت:با اطلاع رسانی مردمی اعضای این باند شناسایی ، دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند که پرونده آنها در دست بررسی است.
وی همچنین بر رعایت نکات ایمنی در رابطه با موتورسیکلت و اشیای قیمتی تاکید کرد و افزود:در خصوص باغ ها نیز باید ایمنی لازم رعایت شود و باغ ها مجهز به دوربین شوند .
فرمانده انتظامی دزفول در خصوص اجاره ویلا و باغ به گردشگران در دزفول نیز بیان داشت:
طبق برنامه ریزی صورت گرفته شرکت های سازمان گردشگری ساماندهی می شوند و ورود و خروج میهمانان و گردشگرانی که اقدام به اجاره باغ ویلاها در این شهرستان می شوند ثبت می شود .
وی ادامه داد:در صورت بروز مشکل و حادثه برای گردشگرانی که اقدام به اجازه باغ و استخر در شهرستان دزفول می کنند نیروی انتظامی وارد عمل شده و با افراد متخلف برخورد می کند.

** خبرنگاران نقش مهمی در افزایش ضریب امنیت در جامعه دارند
فرمانده انتظامی دزفول در ادامه به نقش خبرنگاران در افزایش ضریب امنیت در جامعه اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه با تشریح عملکرد دستگاه های اجرایی و اعتماد سازی برای مسئولان روند رسیدگی به مسایل و مشکلات مردم را تسهیل می کنند.
سرهنگ الهامی از انتقاد سازنده خبرنگاران در راستای بهبود ارائه خدمات به مردم استقبال کرد و بر آسیب شناسی فضای سایبری تاکید کرد و افزود:در شرایطی که دشمن سعی در ایجاد بی اعتماد بین مردم نسبت به مسئولان و نظام دارد برخی افراد در داخل کشور بر این اهداف شوم دشمن دامن زده و آب به آسیاب دشمن می ریزند.
فرمانده انتظامی دزفول به افرادی که قصد بر هم زدن آرامش مردم را دارند هشدار داد و گفت:افرادی که در فضای مجازی اقدام به شایعه پراکنی می کنند و به پیاده نظام دشمن تبدیل شده اند با جدیت تحت تعقیب قرار گرفته و در این راستا هفته گذشته چند نفر در این رابطه در دزفول دستگیر شدند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *