خبرنگاران از مهمترین اقشار جامعه در اعتماد سازی هستند

علی حسین حسین زاده یکشنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در سرسرای اداری دانشگاه علمی، کاربردی خوزستان با اشاره به اهمیت سرمایه اجتماعی افزود: از مهمترین مولفه های سرمایه اجتماعی که در تئوری های مختلف عنوان شده مشارکت و اعتماد اجتماعی است.
وی با اشاره به اینکه بخشی از وظایف خبرنگاران ارتقای واقعیت ها است ادامه داد: هنر خبرنگار این است که علاوه بر انعکاس تلخی ها و واقعیت ها، باعث تزریق ناامیدی در جامعه نشود تا برای آنها چاره اندیشی صورت گیرد.
حسین زاده ادامه داد: با وجود سختی ها و اثر بخشی حوزه خبر، مسئولان توجه کمتری به این حوزه دارند و این مربوط به سال های سال است.
رییس دانشگاه جامع علمی، کاربردی خوزستان نیز گفت: خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند و خبرنگاری که این وظیفه را به نحو احسن انجام دهد جامعه راه تعالی را می پیماید.
مسعود خداپناه افزود: جامعه ای که به صداقت، پویایی و به روز بودن خبرنگار ارزش دهد رشد می کند در غیر این صورت از اهداف تعالی خود دور می شود.
وی آموزش را از عناصر مهم در حوزه خبرنگاری بیان کرد و گفت: خبرنگار طلایه دار و دیده بان جامعه است و افق های روشنی را برای جامعه ترسیم می کند.
در این آیین از جمعی از خبرنگاران فعال در حوزه دانشگاه علمی، کاربردی خوزستان به مناسبت روز خبرنگار تجلیل شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *