2 پایگاه امداد و نجات در دزفول و گتوند بهره برداری شد

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دزفول روز یکشنبه در حاشیه آئین بهره برداری از پایگاه امداد و نجات کوهستان در بخش شهیون این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: نخستین پایگاه امداد ونجات کوهستان روبروی پاسگاه شهیون و بین روستای باغچه بان و وحدت ساخته شده است که در هنگام حوادث در این مناطق کوهستانی به امداد ونجات و انتقال مصدومان به بیمارستان اقدام خواهد کرد.
عظیم رضایی مرساق با بیان اینکه این پایگاه همه مناطق کوهستانی بخش های سردشت و شهیون را تحت پوشش قرار خواهد داد، افزود: این پایگاه پنج هزار و 40 مترمربع مساحت و 250 مترمربع زیربنا دارد که ساخت آن از سال 90 آغاز شده است.
وی اظهار داشت: برای ساخت این پایگاه چهار میلیارد و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و چهار میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.
وی افزود: امکاناتی برای این پایگاه در نظر گرفته شده و چهار نفر از داوطلبان هلال احمر همراه با یک دستگاه آمبولانس نیز مستقر شده اند ولی نیاز به تجهیزاتی چون خودروی نجات برای این پایگاه ضروری است که امیدواریم با همکاری مسئولان تامین شوند.
رضای مرساق گفت: با توجه به کوهستانی بودن منطقه و استقبال گردشگران از مناطق بکر و کوهستانی وجود چنین پایگاهی در منطقه ضروری بود.
در سال های گذشته پایگاه امداد ونجات ساحلی جمعیت هلال احمر دزفول در بوستان ساحلی علی کله راه اندازی شده است.
به گزارش ایرنا شهرستان دزفول با مساحتی حدود چهار هزار و 800 کیلومتر وسعت دارای چهار بخش مرکزی، سردشت، شهیون و چغامیش است که بخش های سردشت و شهیون در مناطق کوهستانی واقع شده اند.

** پایگاه امداد و نجات بین شهری هلال احمر در گتوند بهره برداری شد
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر کشور در آیین بهره برداری از این پایگاه با بیان اینکه این سازمان نزدیک به 100 سال در حال خدمت رسانی به مردم است، گفت: از ابتدای پارسال تاکنون حوادث زیادی از جمله زلزله کرمانشاه، سقوط هواپیمای مسافربری در کهگیلویه وبویراحمد و سقوط هواپیمای ترکیه در کشور رخ داد که جمعیت هلال احمر کمک های زیادی به حادثه دیدگان کرد.
بهرام غیبی افزود: سرمایه گذاری در جمعیت هلال احمر هزینه نیست بلکه سرمایه است و مسئولان باید کشور به صورت ویژه به این سازمان توجه کنند.
وی با بیان اینکه پنج طرح در سطح استان خوزستان وجود دارد که امروز بهره برداری می شوند، اظهار داشت: چهار طرح از این طرح ها به عنوان پایگاه بین شهری و یک طرح، سالن است.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر کشور گفت: در سطح کشور نیز حدود 50 طرح آماده بهره برداری وجود دارد، که از امروز به بهره برداری می رسند.
وی رویکرد جمعیت هلال احمر را امداد محور عنوان کرد و افزود: امروز شاهد بهره برداری طرح پایگاه بین شهری زنده یاد دکتر قیصرامین پور در شهرستان گتوند بودیم و سعی ما بر این است تا حوادثی که در این استان به ویژه در این شهرستان رخ می دهد را پوشش دهیم.
وی از تجهیز این پایگاه به خودروی آمبولانس، ست هیدرولیک و تجهیزات اداری این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این جمعیت به عنوان یک سازمان عام المنفعه خیریه و غیر انتفاعی نیازمند کمک خیرین است تا بتواند خدمات رسانی بیشتری به مردم داشته باشد.
فرماندار گتوند نیز در این آیین با تبریک دهه ولایت و هفته دولت با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به حادثه خیز بودن شهرستان گتوند اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سالانه حوادث زیادی در این شهرستان رخ می دهد نیاز است تا امکانات این پایگاه امداد و نجات جاده ای به صورت کامل تجهیز شود تا در موقع حوادث مشکلاتی نداشته باشیم.
علی خدری غریبوند از جمعیت هلال احمر خوزستان در احداث این پایگاه تشکر و قدردانی کرد و افزود: امیدواریم خدماتی که این جمعیت در زمان وقوع حوادث در سطح استان به مردم ارائه می دهد، بیشتر شود.
مدیرکل جمعیت هلال احمراستان خوزستان نیز با اشاره به حادثه خیز بودن شهرستان گتوند گفت: نیاز بود که پایگاه امداد جاده ای در این منطقه احداث شود که خوشبختانه امروز شاهد افتتاح آن بودیم.
علی خدادادی افزود: نگاه ما نگاه فراگیر و سرمایه ای به جوانان است و همه باید با همکاری هم و با کمک نیروهای این جمعیت به مردم کمک کنیم.
پایگاه امداد و نجات بین شهری هلال احمر با نام ‘زنده یاد دکتر قیصر امین پور’ شاعر معاصر انقلاب و دفاع مقدس روز یکشنبه در آیینی به مناسبت هفته دولت در شهرستان گتوند به بهره برداری رسید.
این پایگاه در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع و زیربنای 630 متر مربع با اعتباری بالغ بر 6میلیارد و 870 میلیون ریال از اعتبارات ملی و استانی و در مدت هفت سال احداث شد.
شهرستان گتوند از شهرهای حادثه خیز خوزستان در شمال این استان واقع شده و دارای 2بخش مرکزی و عقیلی و پنج شهر گتوند، صالح شهر، ترکالکی، سماله، جنت مکان و نیز 45 روستا می باشد.
به گزارش ایرنا، این آیین ها با حضور بهرام غیبی معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر کشور، دکترعلی خدادادی مدیر کل جمعیت هلال احمر خوزستان، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسئولان محلی برگزار شدند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *