معاون وزیر صنعت: تحریم ها فرصتی برای استفاده دانش بومی است

برات قبادیان چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از ناحیه صنعتی تخصصی – صنفی غیردولتی درودگران اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: نباید به تحریم ها و مشکلات ارزی به چشم تهدید نگاه کرد؛ می توان از این فرصت برای تقویت تولیدات درون کشور استفاده کرد.
وی گفت: تحریم ها فرصتی است تا تولید کنندگان و صنایع داخلی تقویت شوند و اقتصاد کشور به استقلال و قدرت بیشتری دست یابد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: می توان با اعتماد و تقویت واحدهای صنعتی و تولیدی داخل کشور بیش از 80 درصد موادی که از خارج تامین می شود را درون کشور تولید و تهیه کرد.
وی با اشاره به بحث تخصیص ارز به بخش‌هایی که به واردات و تامین مواد اولیه از خارج نیاز دارند، گفت: دولت محصولات را در قالب هشت محصول استراتژیک طبقه‌بندی کرده و به محصولات استراتژیک ارز دولتی 42 هزار ریالی تعلق می‌گیرد و مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد و برای سایر محصولات نیز دولت ارز با قیمت بالاتر از 42 هزار ریال برای واردات مواد اولیه آن محصولات تخصیص می دهد.
قبادیان درباره دریافت مالیات از واحدهای تولیدی در کشور بیان کرد: اگر مالیات گرفته نشود، امکان ارایه خدمات از سوی دولت وجود نخواهد داشت؛ مالیات یکی از منابع درآمدی دولت‌ها است اما دریافت مالیات باید قانونمند و اصولی انجام شود.
در گرامیداشت هفته دولت با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت 14 واحد صنعتی و 22 پروژه عمرانی در شهرک های صنعتی خوزستان روز چهارشنبه به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی 12پروژه عمرانی دیگر نیز آغاز شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *