اهواز چوب انتخاب های قومی اش را می خورد

دیروز درحالی‌که به عادت همیشگی اخبار را در شبکه‌های اجتماعی مرور می‌کردم به یک نظرسنجی در باب عملکرد سه نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی برخورد کردم که نتیجه جالب آن قابل‌تأمل بود.

در این نظرسنجی تلگرامی ، 82 درصد اهوازی‌ها عملکرد سه نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی را افتضاح قلمداد کرده بودند و فقط دو درصد اعتقاد داشتند عملکرد این سه نماینده خوب بوده است. نتیجه ای که حرف های فراوان در دل خود دارد.

این نظرسنجی که می تواند مصداق یک مشت نشانه خروار باشد درحالی‌ است که نیمی از زمان چهارساله نمایندگان مجلس به اتمام رسیده است ولی موج نارضایتی از عملکرد این سه نماینده روندی رو به رشد دارد به‌نحوی‌که از همین حالا اهوازی ها به سه گزینه جدید برای مجلس شورای اسلامی فکر خواهند کرد.

چرا که امروز  وقتی با برخی از مردم در کوچه و خیابان هم صحبت می‌کنیم از رأیی که به نمایندگان فعلی داده‌اند ابراز ندامت می‌کنند و حسابی از نمایندگان خود ناامید هستند.

اما فارغ از چرایی عملکرد ناموفق نمایندگان اهواز در مجلس شورای اسلامی، آنچه لازم است به خودمان یادآوری کنیم ملاک‌های انتخاب یک نماینده مجلس است متأسفانه هنوز که هنوز است انتخاب با تم قوم‌گرایی یکی از آفت‌هایی است که به‌شدت انتخاب مردم اهواز را تحت تأثیر خود قرار داده است و حتی فهرست‌های انتخاباتی با سهمیه‌بندی قوم‌ها بسته می‌شوند.

بدون تعارف تا زمانی که مردم، نمایندگان مجلس را به‌جای شایستگی‌های لازم با تنها معیار قومیت بسنجند و هر طایفه و قومی به دنبال آن باشد که هم قومی خود را فارغ از داشتن صلاحیت‌های لازم به صندلی‌های سبز بهارستان برساند اهواز و خوزستان وضعیت بهتر از این نخواهد داشت و هر روز هم بدتر خواهد شد دقیقا مثل حالا!

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *