تعاونی ها از ایجاد خلا میان مردم و دولت جلوگیری می کنند

 غلامرضا شریعتی روز یکشنبه در سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر خوزستان افزود: تعاونی های تولیدی می توانند با تجمیع اندک سرمایه اعضا، اعتبار مالی را در خدمت تولید ملی بیاورند و به افزایش تولید کمک کنند.
وی با اشاره به این مطلب که تعاونی ها یکی از ارکان مهم در تولید و اقتصاد هستند تصریح کرد: در واقع تعاون در بخش توسعه و اشتغال نقش بسیار موثری دارد.
به گفته استاندار خوزستان حضور مردم در صحنه اجتماعی می تواند به کوچک شدن دولت کمک کند و از سنگین شدن هزینه ها جلوگیری کند، مردم می توانند با حضور خود در بخش های مختلف از جمله تعاونی ها به عنوان حلقه اتصال میان سازمان ها و ادارات عمل کنند.
وی ادامه داد: روحیه جمعی و ایجاد شبکه های ارتباطی مطلوب از خصوصیات مردم و تعاونی ها است و باید به این مسایل نگاه جدی داشت.
به گفته شریعتی خوزستان در 2 سال متوالی دارای چهار تعاونی برتر ملی شده است که نشان از توان و ظرفیت بسیار خوب استان در بحث تعاونی ها دارد.
وی با بیان اینکه سیاست توسعه بیشتر از هر چیز تمرکز بر افزایش تولید داخلی و ملی دارد خاطر نشان کرد: نقش تعاونی ها در حوزه توسعه اقتصادی، بازاریابی و فروش واضح است و باید نسبت به توسعه این بخش اهتمام ورزید.
استاندار خوزستان در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: دولت در سال جاری یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال در مناطق روستایی و عشایری کشور اختصاص داده که سهم استان خوزستان از این عدد حدود چهار هزار و 500 میلیارد ریال می باشد که فرصت بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق عشایری است.
از 23 تعاونی برتر خوزستان در سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان تجلیل شد که این 23 تعاونی برتر شامل چهار تعاونی برتر کشوری و 19 تعاونی برتر استانی هستند.
این تعاونی های برتر در حوزه های تولید، توزیع، مصرف و خدمات در بخش های کشاورزی، صنعت و… فعالیت می کنند و توانسته اند با عملکرد خودحائز رتبه برتر تعاونی های استان شوند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *