جام جهانی کشتی فرنگی 2018 در اهواز لغو شد

 سایت فدراسیون کشتی، اتحادیه جهانی کشتی با درخواست کشورهای حاضر در جام جهانی کشتی فرنگی و فاصله کوتاه بین رقابت های جهانی مجارستان و جام جهانی 2018، به همین دلیل رقابت های جام جهانی در اهواز را لغو کرد.
اتحادیه جهانی کشتی به دلیل برگزاری بازی های آسیایی جاکارتا در شهریورماه، مسابقات جهانی مجارستان را به جای شهریورماه اواخر مهرماه برگزار می کند و به همین دلیل کشورهای حاضر در جام جهانی کشتی فرنگی نیز اعلام کرده اند که شرایط مناسبی برای حضور در این رقابت ها ندارند ومتقاضی لغو جام جهانی کشتی فرنگی سال 2018 شدند.
فدراسیون کشتی ایران نیز به دلیل جایزه 110 هزار دلاری در نظر گرفته شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی برای تیم های برتر جام جهانی که با توجه به افزایش نرخ ارز در شرایط موجود، نیاز به چندین برابر تامین هزینه دارد،
همچنین فدراسیون کشتی به دلیل عدم تعهدات اجرایی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در آماده سازی سالن مسابقات و نیز عدم انجام تعهدات مالی و مشارکتی خود با فدراسیون کشتی در تأمین هزینه های مربوطه، پیشنهاد اتحادیه را پذیرفت و تلاش خود را معطوف به برگزاری جام های جهانی کشتی آزاد و فرنگی 2019 در مشهد و تهران خواهد کرد.
نماینده اتحادیه جهانی کشتی اواخر هفته جاری از امکانات شهرهای مشهد و تهران، میزبانان جام های جهانی کشتی آزاد و فرنگی در سال 2019 میلادی بازدید می کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *