ادامه تجمعات کارگران آبفار خوزستان به دلیل پرداخت نشدن معوقات/ کارگران خواستار پاسخگویی مدیرعامل بازنشسته آبفار شدند

 کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان برای چندمین بار در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌های معوقه، مقابل در ورودی شرکت تجمع کرده و خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند.

اعتراض کارگران در مقابل ورودی این شرکت به بسته شدن در آن انجامید و یکی از نکات تلخ تجمع، کارگری بود که فریاد می‌زد همسر بیمارم به دلیل فقر و عدم درمانش، جان داد.

کارگران در پلاکاردی نوشته بودند: درویشعلی کریمی (مدیرعامل آبفار) آیا شما می‌توانید 11 ماه بدون حقوق، مزایا و عیدی زندگی کنید؟

یکی از کارگران معترض در گفت‌وگو با خبرنگار فارس می‌گوید: دوازده ماه حقوق، دو عیدی، دو سنوات و دو پاداش از شرکت آبفار طلب دارم؛ مدیران شرکت تنها وعده رسیدگی به موضوع و پرداخت حقوق‌ها را می‌دهند اما در عمل اتفاقی نمی‌افتد.

وی می‌افزاید: در سال‌های اخیر دریافت منظم حقوق به دل ما مانده است و همواره چند ماه حقوق طلب داشته‌ایم اما با افزایش نرخ دلار و گرانی‌های اخیر شرایط برای ما به مراتب سخت‌تر شده است.

کارگر دیگری می‌گوید: با آنکه ماهانه فقط حدود یک میلیون و 100 هزار تومان حقوق‌مان است اما در 7 ماه گذشته چیزی دریافت نکرده‌ایم و مجبوریم مسافرکشی کنیم که همان هم به دلیل فراوان بودن تاکسی‌ها دیگر درآمد چندانی ندارد.

وی اظهار می‌کند: در شرکت یک ساعت اضافه کاری برای ما رد نمی‌کنند و برای امضای قرارداد نیز برگه سفید جلوی‌مان می‌گذارند؛ بدون شک مجبوریم که تاکنون در این شرکت مانده‌ایم ولی از این وضع اصلاً راضی نیستیم و شرمنده خانواده‌های خود هستیم.

به گزارش فارس، در سال‌های اخیر و در شهرهای مختلف خوزستان، تجمع اعتراضی کارگران و کارمندان شرکت آبفار بارها تکرار شده اما مدیرعامل بازنشسته این شرکت که باید به اجبار قانون منع به کارگیری بازنشستگان، عزل شود، به جای چاره‌اندیشی جهت پرداخت حقوق کارگران و پاسخگویی به خبرنگاران و افکار عمومی در این رابطه، طبق شنیده‌ها برای جانشین خود در حال رایزنی است و گزینه‌‌ای را نیز مطرح کرده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *