94 کودک دختر بی سرپرست به زنان مجرد واگذار شدند

محمد نفریه روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اهواز ، افزود: بر اساس قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست در سال 1392، سه گروه خانواده هایی که بچه دار نمی شوند، پدر و مادرهایی که بچه دار هستند و همچنین زنان مجرد بالای 30 سال سن، در صورت داشتن شرایط لازم، سرپرستی کودک بی سرپرست به آنها واگذار می شود.
وی با اشاره به اینکه استقبال زنان مجرد برای دریافت سرپرستی و فرزند دختر زیاد است، بیان کرد: بر اساس مقررات، تنها سرپرستی فرزند دختر به زنان مجرد بالای 30 سال سن داده می شود.

** 26 هزار کودک بی سرپرست
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی همچنین از وجود 26 هزار کودک زیرپوشش بهزیستی خبر داد و افزود: اینگونه کودکان در بیش از 380 مرکز نگهداری می شوند.
نفریه خاطرنشان کرد: از این تعداد 9 هزار و 800 نفر در شیرخوارگاه‌ ها و مراکز بزرگسال نگهداری می‌ شوند و بقیه در داخل خانواده‌ ها زیرپوشش قرار دارند.
وی با تاکید بر اینکه به جز 40 شیرخوارگاه در کشور، برخی مراکز شبه خانواده توسط خیریه ‌ها اداره می ‌شوند، افزود: ماهیانه یارانه ‌ای به این مراکز برای نگهداری کودکان پرداخت می شود.

** فعالیت بیش از 15 هزار مهدکودک در کشور
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با اشاره به فعالیت بیش از 15 هزار مهدکودک در سطح کشور، گفت: از این تعداد شش هزار و 500 مهدکودک در روستاها فعالیت می کنند.
وی همچنین از فعالیت 400 مسجد مهد در کشور خبر داد و افزود:در این مسجد مهدها به صورت تخصصی به مسایل مذهبی پرداخته می ‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *