اوقاف با واگذاری زمین وقفی در شهرک صنعتی رامشیر موافقت کرد

اخلاق محمدیان شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توافقی که با اداره کل اوقاف خوزستان صورت گرفته است 35 هکتار از زمین شهرک صنعتی شهرستان رامشیر که به صورت وقف در اختیار این اداره کل بود به شهرک صنعتی استان واگذار شد و از این پس امکان صدور سند مالکیتی در این زمین برای سرمایه گذاران فراهم شده است.
وی گفت: پیش از این به دلیل اینکه این میزان زمین در شهرک صنعتی رامشیر در وقف بود امکان صدور سند برای سرمایه گذار وجود نداشت و همین موضوع مانع توسعه زیرساخت و اعطای زمین به سرمایه گذار می شد که با توافق اداره کل اوقاف خوزستان این مشکل برطرف شد.
مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی خوزستان درادامه اضافه کرد: با این توافق به زودی برای این زمین سند صادر می شود و سرمایه گذاران امکان صدور سند ثبتی برای زمین خریداری شده خود را خواهند داشت.
محمدیان عنوان کرد: با حل این مشکل سرمایه گذارانی که برای تامین وثایق بانکی و هرگونه اقدامی به سند ثبتی واحد صنعتی خود نیاز دارند می توانند استفاده کنند و که پیش بینی می شود این اقدام باعث رشد سرمایه گذاری در این منطقه شود.
وی افزود: در این شهرک صنعتی هفت قرارداد در زمینی به مساحت 3.7 هکتار واگذار شده است که این میزان قرارداد برای 107 نفر ایجاد اشتغال خواهد کرد و بالغ بر 222 میلیارد ریال نیز سرمایه گذاری شده است.
شهرستان رامشیر از شمال با اهواز و از جنوب با امیدیه مجاورت دارد و در 35 کیلومتری بندر ماهشهر است.
رامشیر در تاریخ 13 دی 1384 به شهرستان تبدیل شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *