36 کامیون حامل اقلام مواکب از مرز شلمچه به عراق ارسال شد

مکی یازع دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:این کامیون ها حامل تجهیزات و امکانات تدارکاتی و پشتیبانی برای تجهیز و برپایی موکب های حسینی هیات های ایرانی در مسیر نجف به کربلای معلی و کربلا بودند.

وی از استقرار اولین موکب اتباع خارجی در مرز بین المللی شلمچه خبر داد و اظهارداشت:طبق برنامه ریزی انجام شده 15 موکب اتباع خارجی در مرز شلمچه مستقر می شود.
یازع ، مرز شلمچه را تنها گذرگاه عبور زائران خارجی اربعین حسینی به عراق اعلام کرد و بیان داشت:مکان هایی برای استراحت اتباع خارجی در مواکب حسینی در شلمچه در نظر گرفته شده است.
وی به استقرار 450 موکب حسینی از میدان مقاومت خرمشهر تا گذرگاه مرزی شلمچه و فاصله میان 2 گذرگاه ایران و عراق در شلمچه اشاره کرد و افزود:هم اکنون موکب های مستقر در شلمچه مشغول ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی هستند و مشکلی در خدمات رسانی به زائران نیست.
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین حسینی در مرز شلمچه گفت:سیلندر گاز مایع و یخ مورد نیاز موکب های حسینی در شلمچه تامین شده و با استقرار گروه های خدمات رسان شهرداری های معین در شلمچه ارائه خدمات به زائران در حال انجام است.
وی به خدمت رسانی 13 هزار خادم در 450 موکب در مرز شلمچه اشاره کرد و بیان داشت:برای همه خدام کارت شناسایی معتبر صادر شده و همه مواکب دارای شناسنامه هستند.
تاکنون بیش از 12 هزار زائر از مرز شلمچه راهی کربلای معلی شده اند.
مرز شلمچه از مبادی تردد زائران اربعین حسینی در 15 کیلومتری شهر خرمشهر قرار دارد.
هشتم آبان ماه اربعین حسینی است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *