شوری آب در آبادان به چهار هزارو 500 میکروموس رسید

مدیر شبکه آب و فاضلاب آبادان صبح دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کیفیت آب آشامیدنی آبادان تا پایان وقت امروز بهتر می شود گفت: این مشکل به علت شکستگی خط دوم طرح آبرسانی غدیر در محل قیصریه رخ داد.
علیرضا خلیلی نیا افزود: خط دوم طرح آبرسانی غدیر در محل قیصریه روز یکشنبه دچار شکستگی شد که با پایان عملیات ترمیم این خط آبرسانی ، میزان شوری آب در این شبکه تا پایان امروز به حالت عادی بر می گردد.
وی اظهار داشت: قطعی آب ناشی از تعمیر شکستگی خط دوم غدیر باعث شد تا 70 هزار متر مکعب از آب رودخانه با شوری بیش از 10 هزار میکروموس با آب شبکه آبرسانی غدیر مخلوط شود که این امر شوری آب شبکه آبرسانی آبادان تا چهار هزار و 500 میکروموس را در پی داشته است.
خلیلی نیا گفت: پیش بینی می شود تا اواخر امروز پس از پمپاژ آب به شبکه آبرسانی شوری آب در شبکه آبرسانی آبادان به 2 هزار و 500 میکروموس کاهش یابد.
به گزارش ایرنا از حوالی ساعت 16 عصر یکشنبه آب مناطقی از شهر آبادان از جمله بلوار اروسیه ، ذوالفقاری تا ساعت هشت صبح قطع و شوری آب در مناطق همچون کوی بهار، کوی فرهنگیان افزایش یافت.
در شرایط عادی روزانه 140 هزار متر مکعب آب از خط غدیر وارد شبکه آب آبادان می شود.
شاخص استاندارد آب شرب یکهزار و 200 میکروموس است که با توجه به شکستگی شبکه آبرسانی فاز 2 طرح غدیر این شاخص در مواردی در آبادان حدود پنج هزار میکروموس نیز رسیده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *