نمایشگاه آثار منتخب تصویرگری براتیسلاوا در اهواز گشایش یافت

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در آیین گشایش این نمایشگاه، گفت: پس از تهران، کردستان و کرمان استان خوزستان چهارمین استانی است که میزبانی برپایی این نمایشگاه را از اول تا هفتم آبان به عهده دارد.
وحید کیانی ادامه داد: این نمایشگاه با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در اهواز برپا شده است.
وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه 42 اثر از تصویرگران ایرانی و اسلواک در معرض دید عموم گذاشته شده ، گفت: این آثار پیش از این موفق به دریافت جایزه مسابقه براتیسلاوا شده اند که از میان آنها 29 اثر تصویرگری از اسلواک و 13 اثر از ایران است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان افزود: همچنین علاوه بر این، 25 اثر تصویرگری جایزه بزرگ (گرند پرایز) نیز به نمایش گذاشته شد که مربوط به تصویرگرانی است که موفق به دریافت جایزه این رقابت شده‌ اند.
کیانی خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند از ساعت 9 تا 17 یکم تا هفتم آبان از این آثار در محل نگارخانه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز دیدن کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان ادامه داد: همزمان با برپایی این نمایشگاه، کارگاه تصویرگری کتاب کودک و نوجوان برای علاقمندان و هنرمندان این حوزه برگزار می ‌شود.
وی افزود: دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا زیر نظر دفتر بین‌ المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) هر دو سال یک ‌بار در شهر براتیسلاوا در کشور اسلواک برگزار می ‌شود و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌ عنوان نماینده ایرانی این مسابقه در هر دوره با اعلام فراخوان به ناشران و جمع‌ آوری آثار برگزیده تصویرگران ایرانی اقدام به برگزاری نشست داوری با حضور تصویرگران و کارشناسان برگزیده این حوزه می‌ کند.
گفتنی است؛ دوسالانه‌ تصویرگری براتیسلاوا مهمترین رویداد در زمینه‌ تصویرگری کتاب کودک و نوجوان است که با پشتیبانی یونسکو و همکاری شعبه های ملی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان از کشورهای مختلف در کشور اسلواکی برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، دوره بعدی این مسابقه شامل بخش انتخاب آثار، سمپوزیوم و کارگاه تصویرسازی در سال 2019 برگزار می ‌شود که فراخوان آن در حال توزیع است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *