مسئله آب اولویت اول کشور است/اجرای سد سلولی در بهمنشیر برای جلوگیری از ورود آب شور

 اسحاق جهانگیری ظهر امروز در افتتاح خط دوم انتقال آب غدیر و پروژه‌های آبرسانی به ۹۲ روستای آبادان و خرمشهر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مردم آبادان و خرمشهر در طول تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه در هشت سال دفاع مقدس برای کشور سنگ تمام گذاشتند.

وی افزود: مردم آبادان و خرمشهر در جنگ تحمیلی جانفشانی و خودگذشتگی کردند و هر چقدر که در برای حل مشکلات این منطقه کار شود، در مقابل آن حماسه و فداکاری‌ها ناچیز است و ما باید برای رفاه حال مردم این خطه اقدامات زیادی انجام دهیم.

معاون اول رئیس جمهور گفت: مردم خرمشهر و آبادان با کاهش کیفیت آب شرب و بالا رفتن میزان شوری آب با مشکلات زیادی مواجه شدند و ما از صبر و بردباری این مردم تشکر و قدردانی می‌کنیم.

جهانگیری عنوان کرد: طرح آبرسانی غدیر از اقدامات مهم برای حل مشکل آب بود که از سال‌ها قبل برای اجرای آن پیگیری شده بود و در سال‌های قبل برای آن ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده بود.

وی افزود: اما دولت در سال ۹۶ با وجود تمام محدودیت‌ها اعتباری به همان میزان قبلی برای تکمیل این طرح آبرسانی اختصاص داد و قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) و وزارت نیرو به صورت شبانه روزی اقدامات خوبی در این زمینه انجام دادند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: اکنون آب شرب مناسب و دارای کیفیت مطلوب در دسترس مردم آبادان و خرمشهر است، اما آب روستاها از کیفیت لازم برخوردار نیست.

وی اظهار کرد: انتقال خط طولانی آبرسانی صرفا فقط برای آشامیدن است و مردم باید برای نیازهای دیگر خود از منابع دیگر آب استفاده کنند که در این صورت با مشکل کمبود آب مواجه نخواهیم شد.

جهانگیری عنوان کرد: سد سلولی در بهمنشیر برای جلوگیری از ورود آب شور در دست اجرا است که با اجرای این طرح هم آب شرب آینده و همچنین سلامتی نخیلات تامین خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور گفت: مردم وضعیت دولت را درک می‌کند و اکنون با وجود تحریم‌های نفتی آمریکا ممکن است در برخی مسائل با مشکل مواجه شویم اما آب از اولویت اول کشور و مورد توجه دولت است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *