احداث پنج آب‌شیرین‌کن در خوزستان کلنگ‌زنی شد

 رضا اردکانیان ظهر امروز در مراسم احداث ۵ دستگاه آب شیرین‌کن، اظهار کرد: در آستانه میلاد پیامبر اکرم(ص) ۱۳ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در استان خوزستان به بهره‌بردای خواهد شد.

وی عنوان کرد: با راه‌اندازی طرح آب شیرین کن نمک زدایی به روش B.O.O روزانه ۳۵ هزار متر مکعب آب مناسب و شیرین به آبادان، اروندکنار و چوئبده افزوده می‌شود.

وزیر نیرو گفت: اعتبار اجرای طرح این تصفیه خانه ۱۵۰ میلیارد تومان است و در مدت زمان ده ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

اردکانیان عنوان کرد: همچنین طرح آب شیرین‌کن نمک زدایی با اعتبار بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان و با ظرفیت روزانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب در خرمشهر نیز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در مراسم امروز کلنگ احداث پنج آب شیرین‌کن جدید استان خوزستان به ظرفیت ۴۶ هزار مترمکعب در شبانه‌روز به زمین زده شد.

 یک آب شیرین‌کن در آبادان با ظرفیت 15 هزار مترمکعب در شبانه روز با استفاده از روش RO و با اعتبار سرمایه‌گذاری اولیه حدود 600 میلیارد ریال به روش BOO اجرا خواهد شد.

 آب شیرین‌کن دیگری به ظرفیت 12 هزار و 500 مترمکعب در شبانه روز در تاسیسات شهید باوی آبادان و با سرمایه‌گذاری اولیه 500 میلیارد ریال و احداث تاسیسات آب شیرین‌کن دریایی در شهر اروندکنار به ظرفیت سه هزار و 500 مترمکعب در شبانه‌روز با سرمایه‌گذاری اولیه 200 میلیارد ریال بخشی از تاسیساتی که امروز توسط وزیر نیرو به صورت همزمان عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.

کلنگ‌زنی تاسیسات آب شیرین‌کن چوئبده به ظرفیت دو هزار و 500 مترمکعب در شبانه‌ روز با سرمایه‌گذاری اولیه 150 میلیارد ریال و کلنگ‌زنی تاسیسات آب ‌شیرین‌کن خرمشهر به ظرفیت 12 هزار و 500 مترمکعب در شبانه‌روز با سرمایه‌گذاری 500 میلیارد ریالی بخش خصوصی نیز بخش دیگری از پروژه‌های بخش آب و فاضلاب استان است که در جریان سفر وزیر نیرو به استان خوزستان عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد و بر این اساس ظرفیت تاسیسات آب شیرین‌کن استان خوزستان 46 هزار مترمکعب در شبانه‌روز افزایش خواهد یافت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *