ايمن سازي 100 مدرسه در خوزستان

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های خوزستان گفت : امسال 100 مدرسه در استان ایمن سازی می شود.

مسعود مصدقی در همایش دانش آموزان و فرهنگ ایمنی عبور و مرور در اهواز افزود : این تعداد مدرسه با اعتبار6 میلیارد و 400 میلیون ریال و در شهرهای شهرهای باغملک، صیدون، ایذه، دهدز و پیان و در قالب اجرای طرح ایمن سازی مدارس ایمن سازی می شود.

وی ادامه داد : در اجرای طرح ایمن سازی مدارس ، آموزش نکات ایمنی و ترافیک به دانش آموزان ، نقاشی های دیواری و اهدای تجهیزات کمک آموزشی و ایمنی به دانش آموزان و مدرسه انجام در بخش ایمن سازی فیزیکی خط کشی ، نصب علایم افقی و عمودی، چراغ های چشمک زن و چشم گربه ای در جاده به منظور آهسته سازی جریان ترافیک جاده ای در محل عبور دانش آموزان از عرض جاده در نظر گرفته می شود.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های خوزستان گفت : ایمنی عبور و مرور یک مقوله گسترده و جامع می باشد و آموزش و فرهنگ سازی در این زمینه از سنین کودکی نقش بسزایی در افزایش فرهنگ ایمنی و ترافیک ایفا می نماید بطوریکه تاکنون تلفات دانش آموزان ناشی از تصادفات به میزان 13 درصد کاهش داشته است.

از آغاز اجرای این طرح از سال تحصیلی 83-84 تاکنون یک هزار و 262 مدرسه در خوزستان با اعتباری بالغ بر 32 میلیارد ریال ایمن سازی و 160هزار دانش آموز از مزایای این طرح بهره مند شده اند .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *