زایمان مادر ایذه‌ای در راهروی بیمارستان و عدم پذیرش وی در بخش زایمان

در روزهای گذشته مطلبی در فضای مجازی با موضوع عدم پذیرش یک مادر جوان ایذه‌ای توسط بخش زنان و زایمان و زایمان وی در راهروی بیمارستان این شهرستان سر و صدای زیادی به پا کرد.

با پیگیری‌ها و ریشه‌یابی‌های انجام شده توسط خبرنگار این رسانه برای صحت‌یابی مشخص شد که فردی برای تایید این صحبت‌ها وجود داشته و مورد نمی‌تواند یک شایعه باشد.

*التماس هم جواب نداد/همسرم در راهرو زایمان کرد

امین کیانی در این رابطه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: چند روز پیش در هنگامی که همسر باردارم دچار درد شدیدی شد وی را به تنها بیمارستان شهرستان ۲۵۰ هزار نفری خود منتقل کردیم.

وی افزود: پس از مراجعه به بیمارستان بلافاصله به بخش زنان و زایمان مراجعه کردیم تا جهت بستری اقدامات لازم انجام شود.

این شهروند ایذه‌ای ادامه داد: متاسفانه پس از مراجعه به این بخش با ممانعت مسئول پذیرش آن مواجه شدیم و وی با بیان اینکه تا زایمان همسرم چند روز دیگر باقیست اجازه بستری شدن در بخش را نداد.

کیانی بیان کرد: با توجه به درد شدید همسرم و خطراتی که وی را تهدید می‌کرد به آن مسئول التماس می‌کردم که وی نیز در پی هر التماس برای عدم پذیرش قاطع‌تر می‌شد و کار تا جایی پیش رفت که در میان بگو و مگوهایمان همسرم سرپایی و در راهرو بیمارستان زایمان کرد!

وی گفت: با توجه به بی‌مهری و بی‌توجهی مسئول پذیرش بخش زنان و زایمان اگر وجود همراهانم نبود اینک مشخص نبود چه بلایی بر سر همسر و فرزندم قرار بود به‌وجود آید و پس از این اتفاق بود که به‌صورت عجولانه کار پذیرش و بستری همسرم در بخش صورت گرفت و وی بعد از زایمان در بخش بستری شد.

کیانی اضافه کرد: بارها قبل از حضور همسرم در این بیمارستان برای زایمان از معضلات و ضعف‌های آن شنیده بودم ولی تا به چشم خودم ندیدم باور نکردم. اینجا به‌جز شعار و بی‌مسئولیتی مراجعه چیزی کننده چیزی نمی‌بیند.

این شهروند ایذه‌ای با بیان اینکه در این مرکز کمتر کسی با روی خوش به شما پاسخ می‌دهد افزود: شکایت از موضوع پیش آمده را در کار خود قرار داده‌ام و علاوه بر اطلاع دادن به مسئولان بیمارستان و شهرستان در حال ادامه روند شکایت خود هستم.

*قصور پذیرفتی نیست

مازیار حسن‌زاده کیانی در این رابطه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایذه اظهار کرد: هیچ‌گونه قصور و کم‌کاری از سوی پرسنل بیمارستان شهدای ایذه قابل پذیرش نیست و قطعا در این مورد با خاطیان برخورد جدی می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایذه ادامه داد: فرد شاکی به کار شکایت خود ادامه دهد و قطعا ما نیز در صورت اثبات این مساله با عوامل آن شدیدترین برخوردها را طبق قانون انجام خواهیم داد.

*در صورت اثبات تخلف برخورد قاطع می‌کنیم

سجاد نعمتی نیز در این رابطه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایذه اظهار کرد: من نیز از سوی برخی از پرسنل در پی شکایت صورت گرفته از مورد پیش آمده مطلع شدم و پیگیری آن‌را در دستور کار خود قرار دادم.

رئیس بیمارستان شهدای ایذه با اشاره به کمبودهای موجود در بیمارستان شهرستان و تایید این کمبودها افزود: با وجود کمبودها هیچ کم‌کاری که جان یک نفر را به خطر بیاندازد پذیرفتنی نیست و در این مورد که خطر جان مادر و فرزند را تهدید می‌کرد نیز پیگیری‌ها انجام شد و مسئولان آن شیفت در بخش زنان و زایمان برای ارائه پاسخ احضار شده‌اند.

نعمتی اضافه کرد: کار پیگیری از سوی ما قاطعانه انجام می‌پذیرد و با افراد خاطی جدی‌ترین برخورد خواهد شد، همچنین شکایت حق پدر این خانواده است و ما نیز بر پیگیری شکایت و ادامه روال از طریق مراجع قانونی تا مشخص شدن نتیجه تاکید داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وجود مشکلات در بخش بهداشت و درمان شهرستان ایذه در سال‌های اخیر به یک معضل اساسی تبدیل شده است و این مساله تا جایی پیش رفت که نارضایتی از تنها بیمارستان شهرستان به اوج خود رسید و با وجود برخی از پزشکان در این بیمارستان؛ در پی ادامه بی اعتمادی برخی از شهروندان سختی‌ها و خطرات سفر به استان‌های همجوار و مرکز استان را به جان می‌خرند ولی حاضر به حضور در مرکز درمانی شهر خود نیستند‌.

با توجه به تاکید سازمان بهداشت جهانی بر توجه و در اولویت بودن مادران باردار، بد نیست که مسئولان وزارت بهداشت بررسی وضعیت بیمارستان شهدای ایذه و بخش زنان و زایمان آن‌را مورد توجه خود قرار دهند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *