طرز تهیه چلو ساده

0 خواندن ثانیه
0
0
535

اهواز اینفو: طرز تهیه چلو ساده

این عنوان شاید کمی مبتدی به نظر بیاید اما اکثر افراد شناخت دقیقی نسبت به پخت انواع برنج و شیوه صحیح طبخ آن ندارند.در این روش بهترین و اصولی ترین توصیه ها را برای طبخ انواع پلو عنوان خواهیم کرد.

طرز تهیه چلو ساده :

بنا به گزارش اهواز اینفو : برنج را خوب بشویید تا آب خارج شده از آخرین بار شستن شفاف باشد سپس حتما حد اقل دو ساعت آن را خیس کنید این کار به بهتر قد کشیدن برنج کمک زیادی میکند.اگر دوست دارید برنج شما سالم تر باقی بماند مقداری نمک به آب برنج اضافه کنید.
در ظرفی مناسب که تقریبا برنج خیس کرده در یک سوم آن جا میشود مقداری آب بریزید و برای جوشیدن روی شعله قرار دهید اگر از ظروف غیر نچسب استفاده میکنید مقدار بسیار کمی آبلیمو برای جلوگیری از سیاه شدن ظرف اضافه کنید.
پس از جوش آمدن آب ، برنج را به آن اضافه کرده و شعله را همچنان زیاد نگه دارید تا برنج شما در آب بجوشد و آن را برای ابکش تست کنید .برنجی آماده آبکش شدن است که داخل آن سفت و روی آن پخته باشد و وقتی آن را با ناخن نصف میکنیم داخل آن کمی سفید تر باشد در کل با نگاه کردن به برنج هم میتوان وقت آبکش را پیش بینی کرد.برنجی که وقت آبکشش باشد هاله ای نرم در اطرافش دیده میشود. پس از آماده شدن برنج آن را آبکش کنید و کف قابلمه مقداری آب روغن بریزید و برنج را روی آن ریخته و مقدار کمی آب روغن هم روی برنج بدهید و دمکنی را روی برنج گذاشته و چند ثانیه ای شعله را زیاد کنید تا برنج به اصطلاح دم بدهد و بعد شعله را کم کنید تا برنج دم بکشد .اگر برنج شما کم جوش خورده و به اصطلاح زنده است به آن مقدار بیشتری آب روغن اضافه کنید تا دم بکشد.

1274312231185102a


نکاتچلو ساده  :

1) اگر میخواهید در زیر برنج ته دیگ بگذارید برنج را کمی زنده تر بردارید و در عوض آب روغن بیشتری به آن اضافه کنید.
2) اگر ته دیگ گذاشته اید حتما از شعله پخش کن در زیر برنج استفاده کنید.
3) توجه کنید که برنج اگر کمی زنده باشد بهتر است تا شفته شود چون میتوانید به آن کمی آب اضافه کنید اما برنج شفته شده تقریبا دیگر خراب شده است.
4) هر برنجی زمان طبخ متفاوتی دارد و چند بار باید امتحانش کنید تا زمان مناسب دستتان بیاید.
5) اگر میخواهید پلو زعفرانی درست کنید زعفران را پس از مخلوط کردن با آبجوش در کنار برنج قرار دهید تا با آن دم بکشد اینجوری بهتر رنگ میگیرد و برنج شما عطر بسیار خوبی میگیرد.
نوش جان

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
  • طرز تهیه ته چین لوبیا پلو

      اهواز اینفو :برنج ۴ پیمانه لوبیا سبز ۵۰۰ گرم گوشت چرخ شده ۳۰۰ گرم پیاز متوسط ۳ عدد …
  • طرز تهیه پلو به روش پاکستانی

    مواد لازم  پلو به روش پاکستانی : برنج : 5 پیمانه نخود فرنگی : 250 گرم فلفل سیاه : نصف قاشق…
  • طرز تهیه پلو پاکستانی

    در این بخش از سایت اهواز اینفو طرز تهیه پلو پاکستانی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواری…
بارگذاری در انواع پلو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

آموزش از راه دور دختران روستایی بازمانده از تحصیل

غلام‌رضا شریعتی صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان، اظهار کرد: باید به سمتی برو…