ابرناکی و رگبار خفیف پدیده غالب در خوزستان است

محمد سبزه زاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس تحلیل مدل ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی ، بیشتر مناطق استان همچنان متاثر از فعالیت سامانه بارش زای جنوبی است ولی فردا(دوشنبه) شاهد ریزش های جوی چشمگیر نخواهیم بود.
وی گفت:مناطق شمالی و شمال شرق استان ، بارش بیشتری را دشت خواهند کرد ولی در دیگر نقاط بارش ها عموما پراکنده و خفیف خواهد بود.
در ساعات آینده آبهای شمال غرب خلیج فارس نیز مواج و متلاطم خواهد بود ضمن آنکه طی امروز تا اواسط هفته جاری انتظار مه در برخی نقاط وجود دارد.
بنا به اعلام هواشناسی خوزستان در شبانه روز گذشته میزان بارندگی در آبادان3.3، آغاجاری2.3 ، امیدیه 3 ، اهواز6.7، ایذه13.4، بستان4.7، ماهشهر3.7،بهبهان 3.5، حسینیه16.7، دهدز18.5، رامهرمز2، شادگان6.7، شوش17.2، شوشتر8.5، دزفول12.9، کشاورزی اهواز9 ،گتوند7.4، لالی9.2، مسجدسلیمان6.4و هندیجان2.8 میلمتر بوده است.
به گزارش ایرنا موج جدید بارش های فراگیر از جمعه شب به تدریج شروع شد و در برخی مناطق کلانشهر اهواز آبگرفتگی نیز گزارش شده است.
بارش های کم سابقه پاییز و زمستان امسال که گفته می شود شدت و گستردگی آن در 60سال گذشته بی سابقه بوده سبب آبگرفتگی دست کم 33 هزار هکتار از زمین های کشاورزی ، شکستن سیل بندها در مناطق دشت آزادگان ، هویزه و شعیبیه شوشتر شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *