لباس وحدت بر تن اقوام و اقشار مختلف مردم در اهواز

 اگرچه زمان اعلام شده از سوی شورای تبلیغات اسلامی برای شروع راهپیمایی ساعت 9 صبح بود اما مردم از حدود یک ساعت پیش از آغاز راهپیمایی با حضور در میدان مولوی (سه گوش) شعارهای انقلابی سر می دادند.
شرکت کنندگان در راهپیمایی در حالی که پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی را در دست داشتند مسیر اصلی میدان مولوی تا خیابان سلمان فارسی را با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل پیمودند و با آرمان های شهیدان و امام راحل تجدید میثاق کردند.
حضور قشرهای مختلف مردم با لباس های مخصوص هر قومیت از جمله عرب، لر و بختیاری جلوه ای خاص به این مراسم بخشیده بود، طرفداران تیم های ورزشی نیز با لباس تیم محبوب خود در این راهپیمایی شرکت کرده بودند.
کارگران شرکت های مختلف از جمله گروه صنعتی فولاد نیز با لباس های مخصوص خود در این میدان حاضر شده بودند.
مردم با شعارهایی نظیر ‘مرگ بر آمریکا’، ‘ مرگ بر ترامپ’، ‘پیروز باد چهل سالگی انقلاب’ و ‘لبیک یا خامنه ای’ مسیر راهپیمایی را طی کردند.
پرچم ایران اسلامی از ابتدا تا انتهای پل نادری در دست مردم حمل می شد همچنین گروهی از قایق سواران نیز زمان حضور مردم در پل نادری ضمن به اهتزاز درآوردن پرچم ایران اقدام به انجام حرکات نمایشی کردند.
برخی از جانبازان جنگ تحمیلی در حالی که بر صندلی های چرخدار نشسته بودند این مسیر را طی کردند.
صحبت ها و تاکید های مقام معظم رهبری درخصوص ضرورت مشارکت پرشور و گسترده در انتخابات امسال از طریق بلندگوها پخش می شد.
برپایی ایستگاه های توزیع آب و پرچم ایران بین مردم از دیگر حاشیه های راهپیمایی امروز بود، بسیاری از کودکان و جوانان صورت های خود را به رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران رنگ آمیزی کرده بودند.
مسئولان دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح بسیج، ارتش و سپاه با لباس های نظامی دوشادوش مردم در این راهپیمایی شرکت کردند.
مترسک ترامپ و ‘جان بولتن نیز در حاشیه مراسم امروز توسط تعدادی از جوانان به آتش کشیده شد.
بسیاری از مردم اهواز به صورت خانوادگی در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند تا ثابت کنند برای دفاع از آرمان های انقلاب، همچون دوران هشت سال دفاع مقدس با تمام وجود آماده اند.
حضور مادرانی که فرزندان خردسال خود را در آغوش گرفته بودند در این راهپیمایی باشکوه بار دیگر صحنه های روزهای آغازین انقلاب اسلامی را در شهر اهواز زنده کرد.
ایستگاه های نقاشی در حاشیه راهمپیمایی بر پاشده بود که خانواده ها با حضور فرزندانشان از این مکان ها استقبال کردند.
راهپیمایی 22 بهمن امسال اهواز نسبت به سال های قبل از نظر خیل جمعیت و نیز اقشار مختلف مردم شرکت کننده متفاوت تر از سال های گذشته بود.
سخنران راهپیمایی 22 بهمن در اهواز حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.
طبق برنامه اعلام شده از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در بیش از یکصد نقطه شهری استان خوزستان و برخی از روستاها با حضور یکپارچه و وحدت آفرین مردم برگزار شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *